/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Czy jest alternatywa dla Lasów Państwowych?

Lasy Państwowe

Autor: Ewa Kwiecień
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-12-08


Konferencja „Status oraz forma prawna i organizacyjna PGL Lasy Państwowe – czy jest rozsądna alternatywa?” odbyła się 6 grudnia 2011 roku w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie.

Konferencj: Status oraz forma prawna i organizacyjna PGL Lasy Państwowe – czy jest rozsądna alternatywa?Konferencj: Status oraz forma prawna i organizacyjna PGL Lasy Państwowe – czy jest rozsądna alternatywa?Fot. Lasy Państwowe

Konferencja odbyła się, jak powiedział ks. biskup Edward Janiak, ponad podziałami. – To spotkanie apolityczne, na którym będziemy poruszać bardzo ważne zagadnienia dotyczące dobra wspólnego, jakim są Lasy Państwowe – mówił ks. biskup Janiak. - Dyrektor Marian Pigan ma pisemne zapewnienie premiera Donalda Tuska, że będzie on absolutnie przeciwny prywatyzacji Lasów - zdradził.

Na początku przedstawiono podstawy teoretyczno-prawne uzasadniające status oraz formę prawną i organizacyjną LP, urządzania lasu jako podstawowego narzędzia realizacji polityki rozwoju kraju, zarysu koncepcji rozwiązania problemu wartościowania lasów oraz programu wykorzystania zasobów leśnych do dodatkowej retencji dwutlenku węgla. Później rozpoczęła się dyskusja.

Na zakończenie konferencji przyjęto rekomendacje. Wśród nich znalazło się przekonanie, iż w polskich warunkach nie ma rozsądnej alternatywy przyjętego u nas modelu leśnictwa, w tym leśnictwa państwowego. Status, przynależność sektorowa oraz forma prawna i organizacyjna LP są bardzo dobrym, wypracowywanym przez dziesięciolecia kompromisem w dostosowywaniu tego podmiotu do powierzonej mu misji.

W konferencji uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele DGLP, władz leśnych, byli dyrektorzy generalni LP, doradca prezydenta RP przedstawiciele związków zawodowych, wielu innych organizacji związanych z Lasami Państwowymi, naukowcy i bardzo duża rzesza leśników z służb terenowych.

Jej organizatorami byli Wydział Leśny SGGW i Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Poseł Żylichowski nie pozwoli rozbić układu.

PSL trzyma rekę na pulsie i na kasie , więc płonne nadzieję drzewiarzy na rozbicie monopolu.

Janek [21]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-09 10:13:48

Zgłoś nadużycie

no proszę [1]

CZyli - spotkało się towarzystwo wzajemnej adoracji żeby polkepac sie po plecach i powiedziec sobie jacy są swietni i nie do zastpienia. Po co komu takie spotkanie skoro z góry wiadomo, jaka będzie odpowiedz na zadane pytanie? Nie lepiej isc na piwo ? LP - beton i centralne sterowanie. Z całym szacunkiem oczywiscie.

Rafał [20]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-12 00:03:30

Zgłoś nadużycie

Nie ma alternatywy:)

Tylko aplauz:)
Swoją drogą coś w tym jest.

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-12 19:18:02

Zgłoś nadużycie

W czym co jest ?

Tudzież, co jest w czym?

Rafał [20]Odpowiedz na ten komentarz2011-12-13 21:20:46

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz