/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Globalny sondaż potwierdza siłę rynkową FSC

FSC

Autor:
Źródło: FSC
Data: 2011-12-07


FSC opublikowało niedawno wyniki Globalnego Sondażu Rynkowego. Sondaż został przeprowadzony na zlecenie FSC, przez niezależną agencję badań rynkowych, i objął ponad 3500 certyfikowanych przedsiębiorstw w 29 krajach.

Główną przyczyną, dla której firmy certyfikują swoje produkty w systemie FSC, są oczekiwania ze strony klientówGłówną przyczyną, dla której firmy certyfikują swoje produkty w systemie FSC, są oczekiwania ze strony klientówFot. FSC

Wyniki sondażu wskazują na liczne korzyści rynkowe płynące z certyfikacji. Zgodnie z raportem aż 83% przedsiębiorców zdecydowało się na certyfikację w odpowiedzi na popyt konsumentów na certyfikowane produkty. Ponad 71% posiadaczy certyfikatów kontroli pochodzenia produktu i gospodarki leśnej twierdzi, że ich oczekiwania związane z wpływem certyfikacji na utrzymanie klientów zostały całkowicie spełnione, a w wielu przypadkach nawet przekroczone. Dzięki certyfikacji przedsiębiorcy sprzedają dotychczasowym klientom więcej produktów za wyższe ceny, zauważalnie zwiększając dochody.

Aż 76% posiadaczy certyfikatu gospodarki leśnej i 65% przedsiębiorców z certyfikatem kontroli pochodzenia produktu doświadczyło nieoczekiwanych korzyści. Wśród tych ostatnich ponad 30% dzięki certyfikatowi uzyskało szerszy dostęp do nowych klientów.

Pomimo problemów z zaopatrzeniem, dotykających w różnym stopniu 42% respondentów, blisko 90% przedsiębiorców wyraża zadowolenie z posiadania certyfikatu i gotowość podjęcia starań o jego utrzymanie. Znacząca większość posiadaczy certyfikatu uznaje FSC za system wiarygodny, będący liderem w dziedzinie certyfikacji gospodarki leśnej.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz