/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Stanowisko Swedspan Polska w sprawie skażenia wód rzeki Białej

Swedspan Polska

Autor:
Źródło: Swedspan Polska
Data: 2011-11-09


W imieniu kierownictwa Swedspan Polska Sp. z o.o. chciałbym podkreślić, że jesteśmy głęboko zaniepokojeni informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia wody w rzece Białej i stawach rybnych znajdujących się w jej pobliżu. W reakcji na zawiadomienia ze strony miejscowych rolników, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Białymstoku skontaktował się z nami w tej sprawie.

Ściśle współpracujemy z przedstawicielami tej instytucji, którzy 2 listopada pobrali próbki wody z systemu odpływowego naszego zakładu. Jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Białymstoku w celu zbadania stanu wody i ustalenia ewentualnych przyczyn zmian w jej składzie chemicznym. Ponadto, powołaliśmy zespół specjalistów, który ma za zadanie dokładnie sprawdzić działanie systemu odpływowego naszego zakładu. Dodatkowo, firma Swedspan Polska Sp. z o.o. pobrała własne próbki wody przy jej ujściu z zakładu do rzeki Białej i skierowała je do analizy laboratoryjnej.

Swedspan ustalił z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Białymstoku, że technologiczny rozruch produkcji zostanie tymczasowo zawieszony do czasu wyjaśnienia przyczyn zanieczyszczenia wody.

Dbałość o środowisko naturalne to jeden z priorytetów naszej firmy oraz całej grupy IKEA. Naszą polityką jest pełna zgodność z obowiązującym prawem oraz przepisami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego i standardów produkcji. Zgodnie z nią Swedspan Polska współpracuje z właściwymi instytucjami, aby wyjaśnić tę sytuację – jeżeli okaże się, że procesy produkcyjne powinny zostać usprawnione – Swedspan natychmiast podejmie stosowne kroki.

Gdy tylko będziemy posiadali jakiekolwiek dodatkowe informacje na ten temat, przekażemy je Państwu.

Laimonas Rackauskas,
Dyrektor Zarządzający
Swedspan Polska sp. z o.o.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz