/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pożar w firmie Northwood

Autor: oprac. dja
Źródło: Northwood
Data: 2011-10-01


Krótko po północy, 29 września, w zakładzie należącym do firmy Northwood w Strzykocinie (Zachodniopomorskie) wybuchł pożar, w wyniku którego doszczętnie spłonęła hala produkcyjna. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Pożar w firmie NorthwoodPożar w firmie NorthwoodFot. KW PSP

W chwili przyjazdu pierwszych jednostek straży pożarnej cały budynek był objęty ogniem. Działania straży polegały na gaszeniu ognia oraz obronie przylegającej do hali produkcyjnej suszarni i znajdujących się w pobliżu zbiorników na gaz propan-butan. Utrudnienie w gaszeniu pożaru stanowił zbiornik 5 tys. litrów wypełniony olejem opałowym, który znajdował się w środku budynku. Dzięki sprawnej akcji strażaków nie doszło do dalszego rozprzestrzenienia się ognia. W akcji wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej.

W ciągu jednej godziny spłonęły wieloletnie inwestycje. Pożar strawił ok. 200 m2 budynku, zniszczone zostały maszyny produkcyjne i narzędzia służące do produkcji palet, sztaplarka oraz część surowca do produkcji. Właściciel zakładu wstępne straty oszacował na ok. 2 mln zł. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Natychmiast po ugaszeniu pożaru firma podjęła działania w celu uruchomienia produkcji, tak aby jak najlepiej wywiązać się z podjętych zobowiązań wobec klientów.

Pożar w firmie Northwood (Zdjęcia: 6)

Pożar w firmie NorthwoodZniszczona wskutek pożaru hala produkcyjna zakładu w SzczykocinieZniszczona wskutek pożaru hala produkcyjna zakładu w SzczykocinieOgień strawił maszyny produkcyjneSpalony wózek widłowyZniszczona wskutek pożaru hala produkcyjna zakładu w Szczykocinie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz