DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

"Meble" zwalniają

Gazeta Goleniowska - We wtorek

Autor:
Źródło: Gazeta Goleniowska - We wtorek
Data: 2005-03-21


Prawie 300 pracowników planują zwolnić Goleniowskie Fabryki Mebli (GFM) Kollektion WIM.

Według naszych nieoficjalnych informacji, zarząd GFM podał ilość planowanych zwolnień w firmie. Zakład w Goleniowie zmniejszy zatrudnienie o 140 osób (teraz pracuje tu ok. 740 osób), a zakład w Trzebiatowie o 150 (teraz pracuje tam 230 osób). W najbliższych dniach organizacje związkowe otrzymają imienną listę przewidzianych do zwolnienia pracowników.

Pod koniec lutego zarząd GFM wypowiedział zbiorowy układ pracy w fabryce. W najbliższym czasie powinno dojść do negocjacji zarządu z organizacjami związkowymi w sprawie wypracowania nowego układu zbiorowego.

Zarząd GFM Kollektion WIM przesłał do naszej redakcji w piątek 11 marca następującą informację: „Zgodnie z umową o informowaniu Państwa o wszelkich zmianach, w załączeniu przesyłamy pismo Zarządu GFM Kollektion WIM sp. z o.o. w Goleniowie o bieżącej sytuacji w firmie:

GFM wychodzą naprzeciw wyzwaniom rynku w nadchodzącym roku. Rynek mebli sosnowych do samodzielnego montażu charakteryzuje się od dłuższego czasu, nadmierną podażą i ostrą walką cenową. W celu zwiększenia konkurencyjności GFM, Zarząd opracował obszerny program restrukturyzacji zakładu. Podstawowymi założeniami programu są:

1 - redukcja zdolności produkcyjnych zakładu i dopasowanie zatrudnienia o ok. 35%,

2 - wydzielenie zorganizowanych części przedsiębiorstwa partnerom kooperacyjnym.

W celu optymalizacji wykorzystania zwolnionych mocy produkcyjnych i zwiększenia elastyczności reakcji na zmiany rynkowe, z wydzielonych części przedsiębiorstwa utworzone zostaną mniejsze jednostki organizacyjne.

O planowanych zmianach Zarząd GFM poinformował zakładowe organizacje związkowe pracowników, w celu aktywnego zaangażowania ich w proces restrukturyzacji. Pracownicy opuszczający zakład otrzymają intensywne wsparcie w procesie poszukiwania pracy.”

Zarząd GFM przekazał nam również informację, że jeszcze nie jest gotowy do odpowiedzi na pytania dziennikarzy dotyczące sytacji GFM. Otrzymaliśmy zapewnienie, że do rozmowy dojdzie w późniejszym terminie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz