/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

FSC: Niemieckie drewno z niskim ryzykiem

Autor:
Źródło:
Data: 2011-09-13


Zgodnie z niedawno przeprowadzoną w Niemczech analizą ryzyka na poziomie krajowym, państwo to stanowi obszar o niskim ryzyku zakupu drewna w odniesieniu do wszystkich pięciu kategorii, określanych przez system Drewna Kontrolowanego FSC.

Fot. Drewno.pl

Analizę przeprowadziła Grupa Robocza FSC-Niemcy. Analiza ryzyka objęła nie tylko niemieckie lasy, ale także plantacje. Jej wyniki znalazły się już w bazie danych Globalnego Rejestru Ryzyka – darmowego źródła internetowego, prezentującego informacje dotyczące ryzyka zakupu drewna pochodzącego z kontrowersyjnych źródeł w określonych regionach świata.

Niemieckie lasy obejmują obszar 11 milionów hektarów, z którego 76% przeznaczone jest do różnorodnego użytku. Odtąd nabywcy Drewna Kontrolowanego, wykorzystujący je jako wkład do swoich produktów z certyfikatem FSC, mogą kupować drewno pochodzące z niemieckich lasów bez potrzeby przeprowadzania dodatkowych analiz ryzyka.

Niemcy są dopiero szóstym państwem na świecie, które uzyskało ocenę ryzyka na poziomie krajowym. Wkrótce jednak dołączy do nich również Peru, Bułgaria i Ghana. Aby uniknąć pojawiania się niespójnych rezultatów ocen ryzyka, FSC zamierza stopniowo rezygnować z systemu, w którym oceny przeprowadzane są przez poszczególne przedsiębiorstwa. Zamiast tego nacisk będzie kładziony na oceny ryzyka na poziomie krajowym, za które odpowiadają Inicjatywy Narodowe. Wdrażanie tej nowej polityki rozpoczęto już podczas tegorocznego Walnego Zgromadzenia FSC. NEPCon przeprowadził wówczas specjalne szkolenie w zakresie ocen ryzyka na poziomie krajowym.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz