/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rośnie popularność VLO w Brazylii

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2011-06-14


Na początku bieżącego roku brazylijski producent podłóg drewnianych IPA zaangażował się w program weryfikacji legalności pochodzenia produktu (VLO) Rainforest Alliance.

Fot. Imaflora

„Przez pewien czas wystarczało nam, że nasz surowiec pochodzi z legalnych źródeł, ale ponieważ troszczymy się również o społeczne i środowiskowe skutki naszej działalności, zaczęliśmy dążyć do uzyskania certyfikatu FSC”, mówi Paula Iague, dyrektor wydziału leśnego IPA.

Choć weryfikacja legalności dokonywana jest w Brazylii od niedawna, zdążyła już zyskać aprobatę brazylijskiego przemysłu leśnego. Pionierem w tej dziedzinie jest Rondobel - pierwsze brazylijskie przedsiębiorstwo, które uzyskało w zeszłym roku certyfikat legalności VLO. W tym roku w jego ślady poszedł najpierw producent podłóg IPA, a następnie firma eksportowa Pampa Exportações Ltda. To drugie przedsiębiorstwo od 2009 roku posiada certyfikat kontroli pochodzenia produktu FSC, jednak z racji rosnącego globalnego zapotrzebowania na drewno zweryfikowane pod względem legalności, zdecydowało się postarać również o VLO, które posiada od 29 kwietnia br.

Weryfikacje przeprowadzone zostały na podstawie usług pozarządowej organizacji non-profit Imaflora, brazylijskiego partnera Rainforest Alliance w zakresie certyfikacji FSC i weryfikacji legalności. Imaflora zajmuje się również promowaniem zrównoważonego wykorzystywania zasobów naturalnych i korzyści społecznych w sektorze leśnym.

W zeszłym roku Brazylia wyprodukowała 14,2 miliona kubików drewna pochodzącego z lasów tropikalnych. Około 21% tego surowca eksportowano, a pozostałe 79% sprzedano na rynku krajowym. Największym rodzimym rynkiem zbytu jest stan São Paulo. Pochłania ono aż 17% całkowitej produkcji brazylijskiego drewna.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz