/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek: Referendum w sprawie strajku na TAK

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2011-04-28


Związki zawodowe działające na terenie fabryki podłóg drewnianych w Barlinku domagają się podwyżki płacy zasadniczej dla pracowników. 19. kwietnia ogłoszono wyniki referendum, w którym ponad 98% głosujących opowiedziało się za przeprowadzeniem strajku.

Linia produkcji deski podłogowejLinia produkcji deski podłogowejFot. Barlinek

W maju ubiegłego roku ze względu na brak możliwości porozumienia z zarządem spółki Barlinek Inwestycje, działające na terenie barlineckiej fabryki związki zawodowe weszły w spór zbiorowy z pracodawcą. Od tego czasu prowadzono m.in. mediacje prowadzone przez negocjatora z listy Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Niestety mimo licznych rozmów stronom nie udało się dojść do porozumienia. W związku z tym, na początku marca, Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych przekształciła się w Komitet Strajkowy, który rozpisał referendum w sprawie podjęcia przez pracowników strajku.

Referendum trwało od 6-18 kwietnia, wzięło w nim udział 54,1% zatrudnionych (ponad 900 osób). 98,2% głosujących opowiedziało się za przeprowadzeniem strajku.

Związkowcy domagają się podwyżki płacy zasadniczej o 800 zł brutto miesięcznie i minimalnego miesięcznego wynagrodzenia na poziomie 2,5 tys. zł brutto.

- Obecnie w  zakładzie trwa spór zbiorowy i  prowadzone są rozmowy ze związkami zawodowymi. Trudno przewidzieć kiedy i na jakich warunkach dojdzie do zakończenia tej sytuacji. Zarząd spółki dąży do rozwiązania sporu, mając na uwadze zarówno dobro pracowników jak i możliwości finansowe przedsiębiorstwa. Wszelkie ustalenia i szczegóły dotyczące trwającego sporu zbiorowego mają do czasu jego zakończenia dla dobra prowadzonych rozmów charakter poufny. - powiedział Ryszard Pyrek, Prezes Zarządu Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Co tak mało?!

Może płaca minimalna na poziomie 4500 zł netto, a podwyżka 5.000 zł netto...
Po co za rok strajkować znowu? Może lepiej od razu wydoić ile się da i zarżnąć pracodawcę.....
A przewodniczący związków kierują szara masą i zacierają ręcę... potem ułożą się z "górą" i będzie ok... znamy to z historii...

zły na związki pracownik [1]Odpowiedz na ten komentarz2011-04-28 06:05:50

Zgłoś nadużycie

Związkowcy opamiętajcie się........

Wiele zakładów w Polsce padło już z Waszej ręki, opamiętajcie się. Chcecie zniszczyć tak pięknie rozwijąjacy się zakład ?

OMEGA [2]Odpowiedz na ten komentarz2011-04-28 11:22:23

Zgłoś nadużycie

Strajkowanie i podwyżki

W naszym kraju juz dawno powinno się rozpędzić związki zawodowe na cztery wiarty oraz zlikwidować placę minimalna ?

K.w. [8]Odpowiedz na ten komentarz2011-04-28 22:01:38

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz