/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Rozszerza się protest przewoźników drewna

OZPTD

Autor: dja
Źródło: OZPTD
Data: 2011-04-12


Trwa akcja protestacyjna przewoźników drewna Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego w Stobnie. Protest polegający na na wstrzymaniu od 1. kwietnia dostaw do odbiorców: MONDI Świecie, INTERNATIONAL PAPER Kwidzyn, STORA ENSO Ostrołęka, KRONOSPAN Szczecinek oraz PFLEIDERER Grajewo rozszerza się o kolejne zakłady. Do dotychczas protestujących dołączyli przewoźnicy dostarczający drewno do zakładów HOMANIT Karlino oraz tartaków SEEGER DACH.

W wyniku protest przewoźników pustoszeją place surowca zakładów przerabiający drewnoW wyniku protest przewoźników pustoszeją place surowca zakładów przerabiający drewnoFot. arch. Drewno.pl

Celem akcji protestacyjnej jest obniżenie jednorazowego ładunku do 25m3 oraz uzyskanie stawek adekwatnych do ponoszonych kosztów. - Nie chcemy dłużej uchodzić za przestępców drogowych, którzy z racji zbyt niskich stawek są zmuszani do przeładowywania zestawów, narażając się na kontrole ITD i kary, a w razie katastrofy drogowej nawet karę więzienia. - piszą w swoim apelu organizatorzy protestu.

OZPTD zachęca przewoźników związanych z branżą transportu drzewnego oraz firmy zajmujące się załadunkiem drewna na wagony do przyłączenia się do akcji protestacyjnej.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

;-)

Związki to samo zło. Nieważne czy to kopalnie, czy transport - wszędzie postawa roszczeniowa, strajk. Brak dobrej woli.

Rafał [20]Odpowiedz na ten komentarz2011-04-12 15:32:35

Zgłoś nadużycie

strajk przewozników

O podwyzszenie stawek walczą duże firmy transportowe-które mogą sobie pozwolic na strajk-namawiają jedno osobowych przewozników do podwyzszania cen za uslugi, a pózniej sami na przetargach obnizaja zeby powykanczac ich jako konkurencje-W koncu rynek decyduje o cenach na przewozy drewna.

czlowiek lasu [2]Odpowiedz na ten komentarz2011-04-13 08:17:57

Zgłoś nadużycie

Doją nas wszyscy

Ja też chciałbym żeby rząd ruszył dupę i u moich odbiorców wynegocjował podwyżkę cen za moje produkty i usługi o 20 %. Drewno,paliwa,energia,koszt pracy,transport+kontrole w górę ,euro w dół i brak zbytu. Ciekawe ile jeszcze wytrzymamy.

rj [60]Odpowiedz na ten komentarz2011-04-13 08:21:29

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA