/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Wyższa szkoła jazdy, czyli transport papieru w rolach

Scandinavian Express

Autor: oprac. pks
Źródło: Scandinavian Express
Data: 2011-04-07


Logistyka papieru w rolach to przeważnie usługa typu FTL/door-to-door, co oznacza usługa transportu pełnego ładunku samochodowego w tzw. zakresie "od drzwi do drzwi". Dostawy tego czułego na uszkodzenia towaru podlegają dużej presji czasowej, a lokalizacja producentów w północnych regionach Szwecji czy Norwegii dodatkowo utrudnia sprawne podejmowanie ładunków. Realizacja tego typu zleceń wymaga wyjątkowej precyzji i specjalistycznego sprzętu oraz doświadczonego przewoźnika.

Role papieru są delikatnym towaremRole papieru są delikatnym towaremFot. Scandinavian Express

Jak podsumowuje Dział Spedycji Całopojazdowej Scandinavian Express w ubiegłym roku firma przetransportowała łącznie ponad 5,5 tys. rol papieru z północnej Szwecji i Norwegii do klientów zlokalizowanych na terenie Polski, Niemiec, Danii, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji i Bułgarii -  nie odnotowując ani jednego uszkodzenia!

5,5 tys rol papieru stanowi łączny ładunek o masie prawie 5 tys. ton. Przewiezione role papieru zapełniłyby dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie, a ustawione w linii tworzyłyby mur o długości ponad 6 kilometrów. To wszystko przewiezione tysiące kilometrów m.in. z tak odległych lokalizacji jak Trondheim (550 km na północ od Oslo) czy Ornskoldsvik (550 km na północ od Sztokholmu), często w trudnych warunkach pogodowych, takich jak ostra zima, obfite opady śniegu, oblodzone trasy czy temperatura spadająca do minus 40 stopni.

Scandinavian Express podołał temu zadaniu dzięki zapleczu w postaci wyspecjalizowanego taboru oraz zespołowi wyszkolonych i doświadczonych w zimowych trasach po Skandynawii kierowców. Stałe linie i miejsca na promach do dyspozycji firmy znaczenie ułatwiły terminowość dostaw do odbiorców po drugiej stronie Bałtyku.

Wyższa szkoła jazdy, czyli transport papieru w rolach (Zdjęcia: 3)

Role papieru są delikatnym towaremW logistyce papieru wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, m.in wózki z odpowiednimi chwytakamiNowoczesny tabor Scandinavian Express zapewnia prawidłową realizację usług

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA