/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wyższa szkoła jazdy, czyli transport papieru w rolach

Scandinavian Express

Autor: oprac. pks
Źródło: Scandinavian Express
Data: 2011-04-07


Logistyka papieru w rolach to przeważnie usługa typu FTL/door-to-door, co oznacza usługa transportu pełnego ładunku samochodowego w tzw. zakresie "od drzwi do drzwi". Dostawy tego czułego na uszkodzenia towaru podlegają dużej presji czasowej, a lokalizacja producentów w północnych regionach Szwecji czy Norwegii dodatkowo utrudnia sprawne podejmowanie ładunków. Realizacja tego typu zleceń wymaga wyjątkowej precyzji i specjalistycznego sprzętu oraz doświadczonego przewoźnika.

Role papieru są delikatnym towaremRole papieru są delikatnym towaremFot. Scandinavian Express

Jak podsumowuje Dział Spedycji Całopojazdowej Scandinavian Express w ubiegłym roku firma przetransportowała łącznie ponad 5,5 tys. rol papieru z północnej Szwecji i Norwegii do klientów zlokalizowanych na terenie Polski, Niemiec, Danii, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji i Bułgarii -  nie odnotowując ani jednego uszkodzenia!

5,5 tys rol papieru stanowi łączny ładunek o masie prawie 5 tys. ton. Przewiezione role papieru zapełniłyby dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie, a ustawione w linii tworzyłyby mur o długości ponad 6 kilometrów. To wszystko przewiezione tysiące kilometrów m.in. z tak odległych lokalizacji jak Trondheim (550 km na północ od Oslo) czy Ornskoldsvik (550 km na północ od Sztokholmu), często w trudnych warunkach pogodowych, takich jak ostra zima, obfite opady śniegu, oblodzone trasy czy temperatura spadająca do minus 40 stopni.

Scandinavian Express podołał temu zadaniu dzięki zapleczu w postaci wyspecjalizowanego taboru oraz zespołowi wyszkolonych i doświadczonych w zimowych trasach po Skandynawii kierowców. Stałe linie i miejsca na promach do dyspozycji firmy znaczenie ułatwiły terminowość dostaw do odbiorców po drugiej stronie Bałtyku.

Wyższa szkoła jazdy, czyli transport papieru w rolach (Zdjęcia: 3)

Role papieru są delikatnym towaremW logistyce papieru wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, m.in wózki z odpowiednimi chwytakamiNowoczesny tabor Scandinavian Express zapewnia prawidłową realizację usług

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz