/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Vapo Timber zainwestuje 10 mln euro w tartak

Vapo Timber

Autor: dja
Źródło: Vapo Timber
Data: 2011-01-24


Fińska spółka Vapo Timber jeszcze w tym roku zainwestuje jeden ze swoich tartaków 10 mln euro.

Tartak w HankasalmiTartak w HankasalmiFot. Vapo Timber

- Przyszłość przemysłu tartacznego jest jasna. Budownictwo zaczyna się podnosić po globalnej zapaści, w szczególności w branży budownictwa drewnianego oczekiwany jest znaczny wzrost w najbliższych latach. To doskonały czas na inwestycje. -  mówi Juha Hakala, prezes Vapo Timber Oy.

W głównej części projektu, Vapo Timber Oy podpisała kontrakt z fińską dziś Oy Veisto. Veisto Oy wygłosi line piły do tartaku Hankasalmi. umowy kompleksowej długoterminowej konserwacji i napraw maszyn podpisano również dzisiaj.

Łączna wartość inwestycji odtworzeniowych w zakładzie w Hankasalmi (Finlandia) wyniesie prawie 10 mln euro, a obejmą one m.in. modernizację zarówno linii przetarcia jak i dalszej obróbki. - Naszym celem jest znaczne zwiększenie konkurencyjności tartaku Hankasalmi - dodaje Hakala.

Obecna linia przetarcia tartaku w Hankasalmi działa od 1995r. a jej zdolność produkcyjna to ok. 260 tys. m3 tarcicy z czego 70 tys. poddawana jest dalszemu przerobowi. Jej wymiana podniesie zdolność produkcyjną i pozwoli na zmniejszenie kosztów operacyjnych. W szczególności zwiększona zostanie opłacalność przetarcia kłód o małych średnicach. Pracę straci siedem z siedemdziesięciu zatrudnionych w zakładzie osób

Prace związane z planowaną inwestycją przeprowadzone zostaną wiosną br.

***
Vapo Timber Oy to jedna z największych europejskich firm branży tartacznej. Posiada cztery tartaki w Finlandii: w Hankasalmi, Kevätniemi w Lieksa, Nurmes i Peuravuono w Ivalo. Rocznie spółka produkuje ok. 740 tys. m3 tarcicy przy zatrudnieniu 220 osób.

Vapo Timber Oy jest spółką zależną holdingu Vapo Oy działającego głównie na rynku drewna i biopaliw.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz