/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Stylowe i funkcjonalne drzwi wewnętrzne

Stolbud Włoszczowa

Autor: oprac. dja
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Data: 2010-12-23


Drzwi wewnętrzne niewątpliwie stanowią element dekoracyjny każdego mieszkania. Jednocześnie pełnią bardzo ważne funkcje praktyczne. Powinniśmy zatem każdą parę dostosować do charakteru pomieszczenia do którego prowadzą.

Przy wyborze drzwi wewnętrznych z pewnością należy wziąć pod uwagę wystrój wnętrz. Dzięki szerokiej ofercie rynkowej z łatwością dopasujemy stolarkę drzwiową do stylu aranżacyjnego w jakim jest urządzone nasze mieszkanie. Nie zapominajmy jednak o aspektach praktycznych, które decydują o tym, czy w miejscach w których przebywamy czujemy się komfortowo. Zastanówmy się nad funkcjami poszczególnych pomieszczeń, a co za tym idzie, wymaganiami, jakie powinny spełniać drzwi do nich prowadzące.

Salon – miejsce spotkań
Jest to przestrzeń w domu najmniej prywatna, wszyscy mieszkańcy mają do niej ciągły dostęp. Tam też zapraszamy naszych gości. Zatem nie ma potrzeby nadmiernie jej odgradzać od reszty mieszkania i czynić niedostępną. Drzwi do salonu mogą więc być, np. przeszklone na całej powierzchni. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, jest rozjaśnienie i optyczne powiększenie naszego pokoju dziennego. Ciekawym i bardzo efektownym rozwiązaniem mogą okazać się drzwi przesuwne. Poza walorami estetycznymi uzyskujemy dodatkową przestrzeń, ponieważ nie musimy już zostawiać wolnego miejsca na ruch tradycyjnego skrzydła. Warto zwrócić uwagę na modele drzwi wewnętrznych bezprzylgowych w wersji przesuwnej jedno- lub dwudzielnej. Dzięki temu nie musimy aspektom praktycznym podporządkować własnych upodobań ani koncepcji aranżacyjnych.

Sypialnia – domowy azyl
Pokój sypialny to miejsce bardzo intymne. Jest też swoistym azylem, gdzie często szukamy spokoju lub samotności. Aby je w nim znaleźć, możemy się zdecydować na drzwi bez przeszkleń. Takie skrzydło może się jednak okazać zbyt masywne w sytuacji, gdy mamy sypialnię o finezyjnym i subtelnym wystroju. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie wybór dużych, ale nieprzejrzystych szyb. W pomieszczeniach urządzonych w sposób tradycyjny witraże w drzwiach stworzą niepowtarzalną, ciepłą i domową atmosferę. Drzwi posiadają różne stopnie przeszklenia i szeroki wybór faktur szkła. Gdy np. mamy małe dzieci, potrzebujemy również zapewnić sobie to minimum prywatności, miejsce do wyciszenia się i choćby chwilowej, niezakłóconej izolacji. Każde skrzydło wyposażyć mozna w standardowy zamek na klucz, bądź opcjonalnie w zamek z wkładką bębenkową.

Łazienka – strefa relaksu
Każdy z nas marzy czasami o długiej, gorącej kąpieli lub odświeżającym i energetyzującym prysznicu. Aby zapewnić sobie niczym nieprzerwaną chwilę relaksu, zamykamy się w łazience i odcinamy od świata. Zanim jednak będziemy sobie mogli na to pozwolić, musimy zadbać o kilka praktycznych elementów. Najczęściej, ze względu na intymny charakter tego pomieszczenia, drzwi w łazience mają niewielkie przeszklenie u góry. Jeśli jednak nie chcemy stosować tego standardowego rozwiązania, możemy np. wybrać skrzydło w pełni przeszklone z nieprzejrzystą szybą. Firma Stolbud Włoszczowa daje nam też wiele innych opcji. Możemy także wybrać drzwi z przeszkleniem na środku lub u góry. Niezbędnym elementem wyposażenia drzwi w łazience będą kratki bądź tuleje wentylacyjne. Alternatywą może być bardziej dyskretne podcięcie wentylacyjne na dolnej krawędzi skrzydła. Dzięki temu unikniemy uciążliwego problemu wilgoci na ścianach czy fugach.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA