/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Manifa z leśnikami w tle

Drewno.pl

Autor: B. de Worde
Źródło: Drewno.pl
Data: 2010-10-01


29 września 2010 roku powinien zapaść wszystkim leśnikom w pamięć. Po raz pierwszy bowiem aż tylu ich manifestowało swoje niezadowolenie. Tym razem podstawą do tego stała się propozycja włączenia Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych.

Manifestacja leśników przed URM w Warszawie 29.09.2010r.Manifestacja leśników przed URM w Warszawie 29.09.2010r.Fot. B. de Worde

Protestujących związkowców z "Solidarności" było, według szacunków ponad 8 tys. Leśników kilka setek. Mimo to z racji swojego charakterystycznego umundurowania byli oni widoczni. Szczególnie dla inny protestujących. Za przykład niech posłuży zasłyszane podczas formowania szyku zdanie - "Patrzcie, wojsko też protestuje!".

Niestety, widoczni nie oznacza - słyszalni. Bowiem nijak nie mogą leśnicy konkurować (a o to podczas zbiorczych manifestacji chodzi) z innymi grupami interesu. Oni po prostu wiedzą jak pokazać swoje niezadowolenie. Ludzie w zielonych mundurach niestety nie. Gwoli sprawiedliwości dodać należy, że cała manifestacja jakoś bez echa przeszła.

Same buńczuczne hasła nie wystarczą - potrzeba czegoś więcej. Może manifestacja samych leśników? Może odrobina pomocy ze strony DGLP? Samymi pismami, apelami i odezwami dyrektor generalny nie pokaże swoim podwładnym, że popiera ich działania. Przykład powinien iść z góry.
Choć może nie popiera, a tylko symuluje działania żeby być krytym jak wszystko się sypnie? Lasy Państwowe pozostają w tle. Bo nawet nie mają jak zastrajkować. Lasów wszak nie zamkną.

Mimo wszystko wielkie brawa dla tych, którzy przyjechali. Przynajmniej walczą o swoje a nie biernie czekają na to co będzie, marudząc na to jak im źle.

Manifa z leśnikami w tle (Zdjęcia: 3)

Manifestacja leśników przed URM w Warszawie 29.09.2010r.Manifestacja leśników przed URM w Warszawie 29.09.2010r.Manifestacja leśników przed URM w Warszawie 29.09.2010r.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz