/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Dwóch chętnych na producenta traków ramowych

MSP

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: MSP
Data: 2010-04-01


Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że na zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia udziałów Fabryki Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy odpowiedziały dwa podmioty.

Trak ramowy DTRB - 63Trak ramowy DTRB - 63Fot. FOD Bydgoszcz

Chęć nabycia najstarszego w Polsce producenta maszyn do obróbki drewna wyraził Zakład Budowy Maszyn MADREW s.c. ze Szczecinka oraz osoba fizyczna p. Robert Jaruga z Łodzi.

Minister Skarbu Państwa w terminie do dnia 15 kwietnia 2010 r. poinformuje pisemnie każdego z Potencjalnych Inwestorów, który złożył odpowiedź na publicznie ogłoszone zaproszenie do negocjacji, o wyniku jej rozpatrzenia.

Skarb Państwa posiada 100% udziałów w FOD. Zgodnie z przepisami dotyczącymi prywatyzacji przedsiębiorstw  państwowych, uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15% udziałów spółki. Skarb Państwa chce sprzedać pozostałe 85% udziałów spółki. Potencjalny inwestor będzie mógł również otrzymać bezpłatnie udziały, które nie zostaną nabyte przez pracowników spółki.

W 2008r. spółka osiągnęła przychody na poziomie 13,981 mln zł oraz zysk netto w wysokości 4,124 mln zł. Na koniec 2008r. zatrudnienie w spółce wynosiło 67 osób.

Historia Fabryki Obrabiarek do Drewna  w Bydgoszczy sięga 1865 roku. Firma specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych dla przemysłu drzewnego. Jest jednym z nielicznych wytwórców szerokiej gamy pionowych traków ramowych, z własnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz