/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Weinig przejmie firmę HOLZ-HER

Weinig

Autor: dja
Źródło: Weinig
Data: 2010-03-17


Grupa Weinig poinformowała o osiągnięciu porozumienia w negocjacjach dotyczących przejęcia znajdującej się w upadłości austriackiej firmy HOLZ-HER.

Wynegocjowana umowa musi zostać jeszcze zatwierdzona przez radę nadzorczą spółki Michael Weinig AG co prawdopodobnie nastąpi 1. kwietnia b.r.

"Wysoki poziom kompetencji HOLZ-HER w zakresie produkcji urządzeń CNC ma dla interesów prowadzonych przez firmę Weinig znaczenie strategiczne" - powiedział Walter Fahrenschon dyrektor generalny firmy Weinig AG. "Wykonanie tego kroku,  pozwoli na wzrost pozycji obu firm na globalnym rynku innowacyjnych produktów i usług."

Według ustaleń HOLZ-HER pozostanie samodzielną marką Grupy Weinig.

Grupa Weinig AG to jeden z liderów prdukcji maszyn do obróbki drewna. W skład grupy wchodza takie marki jak Weinig, Gre-Con Dimter, Raimann, Waco Jonsereds, LuxScan Technologies specjalizujące się w poszczególnych technologiach obróbki drewna.

HOLZ-HER to jedna z najstarszych firm zajmujących się produkcją urządzeń do obróbki drewna. Specjalizuje się m.in. w produkcji centrów obróbczych sterowanych numerycznie.

Więcej na temat bankructwa firmy Holz-Her >>>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz