/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Montaż drzwi i okien zimową porą

Selena

Autor:
Źródło: Selena
Data: 2009-11-03


W sezonie zimowym wielu producentów okien stosuje dodatkowe promocje i obniżki cen zachęcające do dokonywania zakupów. Wymiana stolarki w tym czasie staje się opłacalna, a warunki jakie należy przy tym spełnić nie są wygórowane. Wystarczy do montażu zastosować specjalne zimowe wersje pian Tytan Professional O2.

Zbliżająca się wielkimi krokami zima może zaskoczyć opieszałych wykonawców. Brak zamontowanych drzwi i okien sprawia, że śnieg i deszcz nawiewane są do wnętrza budynku, co powoduje niszczenie przegród budowlanych pod wpływem wilgoci i mrozu. Dlatego warto za wszelką cenę zapobiec kosztownym stratom niezwłocznie zamykając budynek. Jednak duża ilość opadów, dobowe znaczne wahania temperatur i lokalne przymrozki wpływają negatywnie także na skuteczność działania chemii budowlanej. Większość pian letnich zachowuje swoje parametry i właściwości w temperaturach od +5 do +25 stopni C. Do prac w trudnych warunkach idealnym rozwiązaniem są zimowe piany Tytan Professional O2, których można używać już w temperaturze od -10° C (temperatura puszki przy pianach pistoletowych to -5°C).

Piana pistoletowa Tytan Professional O2  65 w wersji zimowej - z myślą o specjalistach
Najwyższa wydajność przy najniższej post-ekspansji to cechy charakteryzujące Pianę pistoletową Tytan Professional O2 65 zimową. Jednorodna struktura piany oraz wyjątkowa gęstość gwarantują łatwość aplikacji, a zarazem trwałość montażu. W temperaturze +20°C z pojemnika o wsadzie 750ml możemy uzyskać do 65 litrów materiału, co stanowi nawet do 40% więcej niż w przypadku innych tego typu środków. W temperaturze 0°C wydajność nadal jest wysoka i może wynosić do 50 litrów! Niski przyrost objętości umożliwia precyzyjną obróbkę, a także zapobiega niepotrzebnej utracie materiału i wypaczaniu wstawianych ościeżnic. Wstępną obróbkę można wykonać już po 25 min po nałożeniu, zimą – po około godzinie! Znaczne skrócenie czasu pracy ma ogromne znaczenie w sytuacji krótszych, zimowych dni. Wyjątkowe właściwości termoizolacyjne i akustyczne gwarantują najwyższą szczelność okien i drzwi.

Piana montażowa Tytan Professional O2 w wersji zimowej – samodzielne uszczelnianie stolarki okiennej
Przed nadejściem sezonu grzewczego wiele osób decyduje się na uszczelnianie lub wymianę okien. Taka inwestycja redukuje nakłady finansowe przeznaczane na ogrzewanie mieszkania.  Ci, którzy spóźnili się z rozpoczęciem remontu nie muszą odkładać go do przyszłego roku. Piana montażowa Tytan Professional O2 w wersji zimowej umożliwia pracę w niskich temperaturach ze względu na szeroki zakres temperatur - jest gotowa do użycia już przy -10°C. (temperatura puszki przy pianach wężykowych to 0°C).

Prostota aplikacji umożliwia dokonywanie zarówno mniejszych uzupełnień ubytków, jak i większych prac budowlanych. Piana tworzy doskonałą izolację termiczną i akustyczną zapewniając ciepło i spokój domowego ogniska.

Gdy przy pracach montażowo - uszczelnieniowych zostaniemy zaskoczeni przez jesienno-zimową aurę, warto sięgnąć po produkty przystosowane do tego typu warunków. Zimowe wersje pian uszczelniających Tytan Professional O2 umożliwiają kontynuację prac nawet w temperaturach ujemnych, zachowując jednocześnie najwyższe parametry jakości.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA