/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Konferencja: Biomasa - technologie spalania, realizacja inwestycji, finansowanie

Autor:
Źródło: Nowa Energia
Data: 2009-10-13


W dniach 19-20 listopada br. wydawnictwo „Nowa Energia” organizuje konferencję „Biomasa – technologie spalania, realizacja inwestycji, finansowanie”, która odbędzie się w Stalowej Woli.

Plantacja wierzbyPlantacja wierzbyFot. Drewno.pl

Partnerami merytorycznymi konferencji są Tauron Polska Energia S.A., Elektrownia Stalowa Wola S.A. - Grupa Tauron oraz Polska Izba Biomasy. O Patronat Honorowy zwróciliśmy się do Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Stalowa Wola.

Celem konferencji jest zaprezentowanie doświadczeń polskich i działających na naszym rynku firm zagranicznych,  w zakresie realizacji inwestycji i technologii spalania biomasy w elektrowniach i elektrociepłowniach oraz przedstawienie obecnych i przyszłych możliwości pozyskania biomasy, jako paliwa dla energetyki i ciepłownictwa.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli przedsiębiorstw energetycznych i cieplnych, jako przyszłych inwestorów realizujących inwestycje związane z procesami spalania biomasy, firm oferujących technologie pozyskiwania, przetwarzania i spalania biomasy oraz zainteresowanych instytucji, organizacji i  samorządów.
Podczas konferencji poruszane będą następujące zagadnienia:
potencjał biomasy, jako paliwa dla energetyki i ciepłownictwa,
- realizacja nowych bloków energetyczno–ciepłowniczych opalanych biomasą,
- wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej w procesie spalania biomasy,
- technologie i procesy towarzyszące spalaniu biomasy,
- finansowanie inwestycji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA