/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

UPM Plywood: Sklejka z Finlandii wchodzi na polski rynek

UPM

Autor: oprac. dja
Źródło: UPM
Data: 2009-08-26


Fińska firma UPM, czołowy europejski producent sklejki rozpoczyna profesjonalną działalność handlową i obsługę klientów w Polsce. Oddział koncernu zajmujący się rynkiem sklejki - UPM PLYWOOD zaoferuje pełną gamę profesjonalnych usług w zakresie sprzedaży, marketingu i obsługi klienta skierowanych do dystrybutorów sklejki i klientów przemysłowych na terenie całej Polski.

Sklejka brzozowa WISA-Birch PremiumSklejka brzozowa WISA-Birch PremiumFot. UPM

„Wprowadzenie tych usług odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczanie klientom usług i produktów najwyższej jakości. Teraz będziemy mogli obsługiwać naszych klientów w Polsce jeszcze lepiej i szybciej niż dotychczas. Jesteśmy przekonani, że nasze krajowe działania spotkają się z uznaniem klientów” - mówi Wojciech Pawelec, szef sprzedaży w UPM.

Stosowanie sklejki w Polsce ma długą tradycję. Sklejka jest używana w nawet najbardziej wymagających zastosowaniach. Krajowy rynek sklejki dynamicznie się rozwija w miarę rozwoju całej gospodarki, czemu towarzyszy popyt na produkty wysokiej jakości.

UPM oferuje wysokiej jakości sklejkę i fornir WISA®, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży transportowej i meblarskiej. Asortyment sklejki obejmuje zaawansowane technologicznie, a zarazem przyjazne dla środowiska produkty, które spełniają nawet najwyższe wymagania użytkowe. Wszystkie sklejki WISA® są wytwarzane z najlepszych surowców, pozyskiwanych z właściwie zarządzanych lasów, zgodnie z normą EN oraz innymi międzynarodowymi standardami.

UPM Plywood z siedzibą w Lahti/Finlandia w 2008r. osiągnął sprzedaż na poziomie 530 mln EUR i zatrudniał około 3800 pracowników. UPM ma siedem zakładów produkujących sklejkę i dwa zakłady produkcyjne forniru w Finlandii, jedną fabrykę sklejki i forniru w Rosji oraz jedną fabrykę sklejki w Estonii.

*****

Wizją UPM jest objęcie pozycji lidera w nowych obszarach aktywności przemysłu leśnego. Konkurencyjność przesiebiorstwa opiera się na skutecznym zarządzaniu kosztami, gotowości do podjęcia nowych działań i wyzwań oraz nowatorskich rozwiązaniach. Produkty są wytwarzane z odnawialnych surowców i podlegają recyklingowi. UPM działa na trzech obszarach biznesowych:
- Energia i pulpa  - w jej skład wchodzą sektory: Energia,  Pulpa (ścier drzewny) oraz Las i drewno - łączna sprzedaż dywizji stanowi 11% przychodów koncernu z czego większość jest realizowana na obszarze Las i drewno;
- Papier - to główna domena działalności Grupy UPM. Przychody z tego obszaru to 72% sprzedaży całego koncernu. UPM Kymmene jest trzecim co do wielkości producentem papieru na świecie pod względem ilosci wyprodukowanego papieru i piątym pod względem wartości sprzedaży.
- Materiały przetworzone - z sektorami Etykiety (materiały samoprzylepne) oraz Sklejka (produkcja sklejki i forniru). Dodatkowo ta jednostka zajmuje się również nowoczosnymi materialami na bazie drewna - kompozytami drewna (wood plastic composite) oraz rynkiem znakowania RFID (UPM jest światowym liderem w tym zakresie). Łączny udział sprzedazy produktów tej dywizji w przychodach Grupy to 15%.

UPM zatrudnia łącznie około 24 000 osób i ma zakłady produkcyjne w 14 krajach. W 2008 roku sprzedaż Grupy osiągnęła poziom 9,5 mld EUR. Akcje UPM są notowane na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Siedziba spółki znajduje się w Helsinkach.

UPM Plywood: Sklejka z Finlandii wchodzi na polski rynek (Zdjęcia: 3)

Sklejka brzozowa WISA-Birch PremiumSklejka Wisa-Birch Premium  wykorzystywana jest m.in. w meblarstwie ...... i budownictwie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz