/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Elektrownia na biomasę

Autor: oprac.dja
Źródło: TVP Opole
Data: 2009-08-19


Władze Starostwa Olesno chcą zbudować minielektrownię zasilaną odpadami drzewnymi - poinformowała TVP Opole. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce współfinansowana przez samorząd. Pomysł popiera lokalny przemysł drzewny, który niedługo odpadów drzewnych nie będzie mógł sprzedawać do dużych elektrowni.

Według nowych przepisów odpady drzewne nie są biomasą dla dużych elektrowni.Według nowych przepisów odpady drzewne nie są biomasą dla dużych elektrowni.Fot. Drewno.pl

Zgodnie z nowymi przepisami, odpady drzewne nie będą "biomasą" dla elektrowni o mocy ponad 5 megawatów. To jest właśnie szansa dla małych, lokalnych zakładów energetycznych, którą chcą wykorzystać władze Olesna. Starosta zakłada, że o ile nikt nie będzie rzucał mu kłód pod nogi, inwestycja może być gotowa za trzy lata.

Władze powiatu planują przerobić starą kotłownię przy szpitalu na minielektrownię. Inwestycja warta 11 milionów złotych ma dawać moc dwóch megawatów, co wystarczy na zasilenie w energię ponad 1400 domów. Trwają poszukiwania inwestora.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz