/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Brazylia: rozpoznawalność znaku FSC wzrosła dwudziestokrotnie

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2009-07-03


W ciągu ostatnich trzech lat rozpoznawalność znaku towarowego FSC wśród Brazylijczyków wzrosła z zaledwie 1% w 2006 do 20% w 2009 r. Ten nadzwyczajny wzrost ujawniły aktualne badania opinii publicznej przeprowadzone przez Instituto Datafolha na zlecenie Friends of the Earth – Brazilian Amazonia.

 Zgodnie z badaniami 81% populacji preferowałaby certyfikowane produkty leśne i gotowa jest zapłacić za nie nieco więcej, niż za produkty nie posiadające certyfikatu. Badania ujawniły również, że Brazylijczycy wiedzą, które firmy oferują certyfikowane produkty. „Badania opinii publicznej wskazują na bardzo obiecujące perspektywy certyfikacji w Brazylii”, komentuje Karina Aharonian, koordynator Grupy Kupców Certyfikowanych Produktów Leśnych (Certified Forest Products Buyers Group). „Przez kilka ostatnich lat opracowywaliśmy kampanie w czasopismach, telewizji i w metrze, wpajając społeczeństwu i firmom potrzebę wspierania konsumpcji produktów zrównoważonej gospodarki leśnej”, dodaje Aharonian.

Badania wykazały także, iż ponad 90% Brazylijczyków chciałoby, aby Brazylia zaprzestała deforestacji i zależy im na uniknięciu szkodliwego wpływu nieodpowiedzialnej gospodarki leśnej na środowisko. Brazylijczycy wierzą, że bardziej rygorystyczne prawa są potrzebne do powstrzymania deforestacji. Respondenci okazali się również bardzo świadomymi konsumentami, preferującymi certyfikowane produkty rolne. Niezwykły wzrost konsumenckiej świadomości oraz rozpoznawanie znaku towarowego FSC są dowodem na zmiany, które dokonały się w świadomości obywateli Brazylii. Badania oparto na wywiadach z ponad 2 000 Brazylijczyków.

Źródło: FSC-International i relacja prasowa Amazonia Brazil


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz