/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Centrozap: Poparcie rządu dla rosyjskiej inwestycji

Parkiet

Autor: dja
Źródło: Parkiet
Data: 2009-05-05


Centrozap uzyskał wsparcie polskiego rządu dla projektu realizowanego w Republice Komi - poinformował "Parkiet". Centrozap przez kilka miesięcy ubiegał się o wsparcie inwestycji przez EBOiR. Według propozycji w zamian za 30 mln zł bank miał objąć ok. 17% podwyższonego kapitału spółki.

Doniesienia prasowe wskazywały, że bank nie zdecyduje się na wsparcie, gdyż projekt nie spełnia wymogów formalnych pozwalających na zangażowanie w niego środków Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Teraz plan budowy centrum przerobu drewna popiera Ministerstwo Gospodarki, które poprosiło EBOiR o współpracę z Centrozapem przy realizacji inwestycji na terenie Rosji.

W liście Marcina Korolca, wiceministra gospodarki, do Lucyny Stańczak, dyrektor regionalnej ds. Polski i Krajów Bałtyckich EBOiR-u, do którego dotarł "Parkiet", można przeczytać, że „Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zainteresowany jest wzmocnieniem pozytywnych tendencji w relacjach gospodarczych z Federacją Rosyjską, polegających na rozszerzeniu działalności inwestycyjnej na rynku rosyjskim przez firmy z kapitałem polskim”.

Ministerstwo potwierdza, że dobrze zna projekt inwestycyjny Centrozapu i ocenia go jako perspektywiczny. List kończy się sformułowaniem, że „... polska administracja rządowa uprzejmie prosi o rozpatrzenie możliwości podjęcia współdziałania przez EBOiR z przedsiębiorstwem Centrozap nad realizacją projektu inwestycyjnego w Republice Komi, w ramach obowiązujących procedur prawnych”.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz