/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Urok Detalu 2009 - Barwy wypoczynku

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2009-02-18


Wystawa Urok Detalu towarzyszy Międzynarodowym Targom Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA od początku ich istnienia. Jej pierwsza edycja pokazała nowości produktowe firm – wystawców. Jednak już kolejna odsłona rozpoczęła cykl wystaw służący inspiracji tak projektantów, jak i producentów.

Urok Deetalu 2008Urok Deetalu 2008Fot. J. Pokora

Najbliższy Urok Detalu to prezentacja trendów w obiciach mebli tapicerowanych. W odróżnieniu od poprzednich, będzie to wystawa wrażeniowa, ażurowa, lekka, wykorzystująca grę światła. Motywem łączącym jej główne elementy (światło i tkaninę) będą wielkie lampiony. Podczas Uroku Detalu (odwołując się do ubiegłorocznej idei wzornika), pokazane zostaną tkaniny obiciowe nie luźno wiszące, jak to najczęściej ma miejsce na stoiskach targowych, ale gładko napięte, jak na meblu. Oprócz wzornika tkanin, na przestrzeni wystawy będzie można zobaczyć fotele różniące się rodzajem materiału obiciowego.

Dotychczasowe edycje wystawy Urok Detalu łączy to, że stanowią one miejsce spotkań i możliwość wymiany poglądów. Na ich powierzchni organizowane były miedzy innymi prelekcje i konferencje prasowe. Podczas najbliższego Uroku Detalu wystawie towarzyszyć będzie wiele wykładów i prezentacji. Prelekcje na temat percepcji barw poprowadzi Zuzanna Skalska. „Moja prezentacja wiąże się z najnowszymi trendami kolorystycznymi, zaobserwowanymi w rożnych branżach przemysłu” – wyjawia Skalska – „Wykłady poruszać będą kwestie postrzegania, rozumienia i implementacji  kolorów przez marki przez konsumentów i zakończą się krótkimi warsztatami z publicznością” – dodaje.
Zdaniem Skalskiej nowatorskie pomysły powstają dzięki otwarciu się na różnorodne źródła inspiracji często wykraczające poza ramy określonej branży. Stąd pomysł wszechstronnej analizy tendencji kolorystycznych nie tylko w przemyśle meblarskim. Podczas prezentacji publiczność zapozna się z 13 kolorami, ich definicją, kontekstem kulturowym oraz percepcją odcieni w najnowszym designie.

Organizowana rokrocznie przez wydawnictwo Fakt oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie wystawa Urok Detalu cieszy się ogromnym zainteresowaniem producentów mebli przybywających na targi FURNICA. Koncepcja tegorocznej przestrzeni oraz poruszana tematyka znów jest szansą na zapoznanie się z trendami – tymi obowiązującymi obecnie oraz prognozowanymi na przyszłość. Warto zatem odwiedzić Urok Detalu, by zdobyć najbardziej aktualną wiedzę o wzorniczych tendencjach.

Urok Detalu 2009 - Barwy wypoczynku (Zdjęcia: 4)

Urok Deetalu 2008Urok Deetalu 2008Urok Deetalu 2008Urok Deetalu 2007

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz