/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Niemieccy spedytorzy chcą wprowadzenia opłat za palety

DVZ

Autor: dja
Źródło: DVZ
Data: 2009-02-03


Niemieckie firmy spedycyjne chcą obciążać zleceniodawców kosztami palet. Z inicjatywą wprowadzenia opłat wystąpił Heiner Rogge, dyrektor generalny niemieckiego związku reprezentującego branżę spedycyjną i logistyczną - DSLV. Wystąpienie Rogge miało miejsce w ubiegłym tygodniu, podczas na 9. Sympozjum paletowego organizowanego przez DVZ (Deutsche Logistik-Zeitung).

Skup paletSkup paletFot. arch. Drewno.pl

Według badania zleconego przez DSLV koszt wymiany palety kształtuje się na poziomie od 2,49 do 3,01 euro za paletę typu EUR i 8 euro w przypadku palet typu Gitterbox. Gdyby nie udało się przeforsować wprowadzenia opłat za wymianę palet, spedytorzy domagać się zniesienia praktyki wymiany palet.

Za wprowadzeniem opłat opowiadają się zrzeszenia spedytorów takie jak: Versa, CargoLine, Verein Hamburger Spediteure, Emons, DS i 24plus.

Według zapowiedzi juz wkrótce opłata za wymianę wprowadzona zostanie przez Versa, która cenę za wymianę palet ustaliła na 2,60 euro za sztukę. W połowie lutego podobna decyzje podejmie najprawdopodobniej CargoLine. Jeśli członkowie zrzeszeni zaakceptują ją, opłaty zostaną wprowadzone od 1 marca br.

Co jest przyczyną tych działań? Oczywiście pieniądze. Firmy spedycyjne ponoszą koszty palet, z których nie mogą się "rozliczyć" w cyklu wymiany palet. O skali tych kosztów świadczy wypowiedź Wolfgang Römera, prezesa jednej z firm spedycyjnych - Hamburger Spedition Bursped. Z tytułu kradzieży i uszkodzeń palet jego firma straciła już ok. 300 tys euro.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz