/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowości na targach Budma

Budma

Autor:
Źródło: Budma
Data: 2009-01-13


Już za kilka dni na tagach Budma 2009 zostanie pokazanych kilkadziesiąt produktów będących nowością na rynku. Wśród nich znajdą się m.in.:

ADPOL SA
adpol@adpol.pl
pawilon 5, stoisko 13

Okno energooszczędne EKO 78 lov-E
Okno w systemie EKO 78 lov-E posiada nakładki firmy BUG, które są spawane. Drewno do wykonania tego typu okna to red meranti, a szklenie to pakiet trzy szybowy 4/16/4T/16/4T. Atrybutem okna EKO 78 jest wysoka izolacyjność cieplna Uf = 098 W/m2K*, która odpowiada wymogom En EV. Okno cechuje się prostym wykonaniem dzięki standardowym przekrojom drewnianym i standardowym systemom profili aluminiowych. Komponenty dodatkowy w tym systemie przykręcane są do izolacji cieplnej.

AGENCJA AMK Sp. z o.o.
office@agencja-amk.com.pl
pawilon 5, stoisko 55

Folie okienne i autofolie
Centrum folii okiennych, samochodowych, przeciwsłonecznych, antywłamaniowych, termoizolacyjnych, anty-UV, lustrzanych, matowych w systemach AMKAFOLIE©, ARMORLITE©, SUN-GARD©/GLASS-GARD©. Doskonałe zabezpieczenie powierzchni szklanych okien i drzwi przed stłuczeniem, włamaniem, ochrona przeciwsłoneczna, dyskrecja.

ALMA TREND Sp. z o.o.

katowice@almatrend.com.pl
pawilon 3A, stoisko

Wypełnienia drzwiowe LUX
Wypełnienia drzwiowe bezbramkowe o nowoczesnym wzornictwie. Dostępne we wszystkich kolorach RENOLIT. W standardzie szkło piaskowane lub satinato.

ANDREWEX Sp. z o.o.
biuro@andrewex.com.pl
pawilon 7A, stoisko 2

System mechanicznego wzmocnienia dźwigarów z drewna klejonego (technologia)
Wykorzystując dwugwintowe łączniki WT (SFS intec) oferujemy konkurencyjny wyrób finalny w postaci super estetycznego dźwigara, zachowując przy tym wysoką efektywność ekonomiczną przy prostym i łatwym wykonawstwie.

Sworznie samowiercące WS w złączach stal-drewno dla konstrukcji z drewna klejonego (technologia)
Swobodne i estetyczne kształtowanie połączeń elementów konstrukcyjnych z drewna klejonego przy wykorzystaniu wewnętrznych blach stalowych oraz "niewidocznych" sworzni samowiercących WS (SFS intec).

ARA-OKNA Robert Sutuła
ara@winkhous.pl
pawilon 5, stoisko 37

Okno zabytkowe malowane w dwóch kolorach
Malowane w technologii FEYCO, polerowane zgrzewy, okucie WINKHAUS-COMFORT, naklejane szprosy.

Drzwi wejściowe
Drzwi wejściowe malowane w technologii FEYCO, szyby malowane w tej samej technologii, okucie WINKHAUS otwierane na pilot, szlifowane naroża.

COMETAL N.V., Belgia
info@cometal.be
pawilon, stoisko

Systemy panelowe ALCOM
Cometal to beligijski producent innowacyjnych systemów szalunkowych. Na targach BUDMA 2009 Cometal zaprezentuje lekkie modułowe systemy panelowe ALCOM. Panele ALCOM zbudowane są z aluminiowej ramy ze sklejką z twardego drewna tropikalnego, o grubości 18 mm z powłoką 450 gr/m². Panele aluminiowe są bardzo lekkie (25 kg/m²) i wytrzymałe (80 kN/m²).

DREHFIX POLSKA
drehfix@drehfix.pl
pawilon 15 poziom B, stoisko 206

System szybkiego montażu
Nowa era w technice zamocowań. Z systemem Drehfix przeprowadzisz proces montażu błyskawicznie, pewnie i precyzyjnie oszczędzając więcej niż 80% czasu. Postaw na profesjonalizm.

DREWEXIM Sp. z o.o.
office@drewexim.pl
pawilon 5, stoisko 9

Drewniane okna i drzwi pasywne przeznaczone m.in. do domów pasywnych i ekologicznych
Stolarka wykonana jest z drewna dowolnego gatunku (możliwe również zastosowanie połączenia 2 różnych gatunków jednocześnie) a jedna z wewnętrznych lameli drewnianych zastąpiona jest poliuretanowym materiałem izolującym, aby osiągnąć współczynnik przenikania ciepła U=0,8 W/m2K dla okna.

DUBREX
sapeli@op.pl
pawilon 3A, stoisko 33B

Ościeżnica OKZ na starą futrynę metalową
Ościeżnica OKZ jest alternatywą dla milionów Polaków, którzy posiadają w swoich domach stare ościeżnice metalowe. Zabudowując starą futrynę metalową ościeżnicą OKZ firmy SAPELI każde pomieszczenie nabierze elegancji, wytworności i ciepła. A najważniejsze, że można to uzyskać bez brudu, kurzu i bałaganu! Solidna i dokładna konstrukcja ościeżnic pozwala na zamontowanie ich na wszystkich typowych futrynach metalowych bez ich usuwania. Ościeżnica OKZ jest konstrukcyjnie przemyślana tak, iż rozmiar skrzydła pozostaje bez zmian, tzn. na starą metalową futrynę np. "80" montujemy ościeżnicę OKZ "80", do której pasuje każde skrzydło wykonane w Polskiej Normie "80". Ościeżnica ta wyglądem nie odbiega od zwykłych ościeżnic regulowanych opaskowych. Wysokiej jakości uszczelki nie pozwalają na przenikanie hałasu lub kurzu. Użycie najlepszych naturalnych materiałów zapewnia ich wysoką jakość i pozwala uzyskać doskonałą harmonię z eleganckim wyglądem. Dzięki szerokiej gamie kolorów (naturalne drewno, ciekawe folie i okleiny CPL lub wszystkie kolory palety RAL) można zmienić oblicze swojego mieszkania.

FAKRO Sp. z o.o.
fakro@fakro.pl
pawilon 5, stoiska 40, 49

Okna o podwyższonej osi obrotu
Konstrukcja jest podobna jak w oknach obrotowych, lecz oś obrotu znajduje się powyżej połowy okna. Podniesienie osi obrotu i duże rozmiary pozwalają traktować dolną część okna jak okno klapowe, natomiast górna część okna jest dodatkowym doświetleniem. Okno posiada automatyczny nawiewnik V40P. Skrzydło obracane jest do mycia o 140°. Wysokość okna do 200 cm eliminuje potrzebę zespalania okien w pionie, jak również dobrze komponuje się z kolektorami słonecznymi, które przeważnie posiadają wysokość 200 cm.

Okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym
W jednej ościeżnicy okna umieszczone są dwa skrzydła. Skrzydło górne otwierane jest obrotowo, lecz oś obrotu znajduje się powyżej połowy wysokości okna. Posiada automatyczny nawiewnik V40P. Skrzydło dolne jest nieotwierane. Okno zastępuje konieczność zespalania okien w pionie, oferując większą powierzchnię doświetlenia. W standardowym zespoleniu szerokość elementu łączącego wynosi 30 cm, natomiast w oknie z naświetlem 15 cm. Okno oferowane w rozmiarach o wysokości do 250 cm.

Okno balkonowe
Okno dwuskrzydłowe, w którym górne skrzydło otwierane jest w sposób uchylny, płynnie do kąta 45°, a dolne wysuwane jest do przodu wraz z bocznymi barierkami. Otwarte skrzydła tworzą balkon na poddaszu. Duży rozmiar okna balkonowego zapewnia znakomite doświetlenia wnętrza. Okno posiada automatyczny nawiewnik V40P zapewniając optymalną ilość świeżego powietrza w pomieszczeniu. Duży kąt otwarcia górnego skrzydła oraz wysuwane dolne skrzydło umożliwiają swobodne podejście do krawędzi balkonu. Przy zamkniętym oknie barierki balkonu chowają się w oknie i nie wystają ponad powierzchnię dachu. Schowane są pod blachami kryjącymi okna, przez co nie ulegają zabrudzeniu oraz nie psuja estetyki dachu.

GRUBEK PPHU
grubek@grubek.pl
pawilon 5, stoisko 30A

SHUTTERS
To inaczej wewnętrzne okiennice drewniane, wykonane z czterech różnych rodzajów drewna składające się z jednego lub większej liczby paneli. Jeden panel stanowi ramę, w której zamontowane są poziomo tzw. lamele, czyli konstrukcje wąskich i długich deseczek, ustawionych do siebie pod katem. Dzięki czemu przypominają drewniane żaluzje. SHUTTERS mogą być rozwierane, składane bądź przesuwane. Regulowany kat nachylenia lameli, pozwala na kontrolę wpuszczanego światła.

INTERsoft Sp. z o.o.
intersoft@intersoft.pl
pawilon 8A, stoisko 34

Program R3D3 – Rama 3D
Program służy do przeprowadzania obliczeń statycznych przestrzennych układów prętowych. Do programu dostępne są dwa nowe moduły:
InterStal - moduł do wymiarowania prętów i elementów stalowych
InterDrewno – moduł do wymiarowania przestrzennych konstrukcji drewnianych o przekrojach prostokątnych z drewna litego i klejonego wg PN-B-03150:2000 Az1 i Az2 w dwukierunkowym stanie naprężenia z uwzględnieniem momentu skręcającego.

MOCO HOLZWERK GmbH & Co. KG
info@moco.de
pawilon 2, stoisko 32

10-letnia gwarancja na elewacje drewniane z serii Premium
"Vriant", "Cuba" i "Apalame" pozwolą na długo zachować niepowtarzalny wygląd drewnianej fasady. Profile te są 4-stronnie chronione środkiem przeciwko siniźnie, farbą gruntującą oraz 2-krotnie malowane farbą do drewna LIGNUCOLOR.

OMAN
marketing@oman.pl
pawilon 5, stoisko 48

Schody przeciwpożarowe OMAN F30
klapa izolowana, ognioodporna, grubość 45mm, okryta płyta HDF, odporność ogniowa = 30 minut, skrzynia sosnowa, wysokość 18 cm, grubość 32mm, podwójna uszczelka, bezpieczne zamykanie na metalowy zatrzask.

Okno dachowe OMAN EHA
najwyższej klasy klejone drewno sosnowe, impregnowane, dwukrotnie malowane lakierem ekologicznym, drewno osłonięte profilami aluminiowymi, skrzydło uchylne, obrót 180°, jednokomorowe szyby zespolone, współczynnik przenikalności cieplnej szyby U=1,0 W/m²K,
wkręty zewnętrzne ze stali nierdzewnej, podwójna uszczelka, automatyczny nawiewnik.

Drzwi CLASSIC 5/4
drzwi zewnętrzne ocieplane o grubości skrzydła 66 mm, rama skrzydła i ościeżnica: drewno klejone wielowarstwowo, obłogowane, wypełnienie skrzydła: wzmocniony panel frezowany ozdobnie, dostępne rozmiary: 90 i 100.

PRESTIGE SA
pawilon 3A, stoisko 32

Drzwi skrzydłowe wewnętrzne
Kolekcja nowatorskich drzwi skrzydłowych wewnętrznych z frontami z naturalnego drewna. Nowoczesny design idealny do apartamentów, domów jednorodzinnych, biur. Możliwość idealnej synergii z drzwiami suwanymi i innymi elementami wyposażenia wnętrz.

DELUX – płyty meblarskie
Kolekcja płyt meblarskich do drzwi suwanych, skrzydłowych, sufitów podwieszanych, ścianek działowych. Niespotykane możliwości aranżowania wnętrz. Nowość na skalę europejską możliwości łączenia surowców
w architekturze.

SEDPA POLSKA Sp. z o.o.
biuro@sedpa.pl
pawilon 2, stoisko 53

Podest tarasowy z kompozytu drewna
Podest o estetyce i wyglądzie drewna egzotycznego. Cechuje go długa żywotność i łatwość utrzymania w czystości. Wykonany z kompozytu drewna jest łatwy w montażu (i demontażu), nie wchłania wody, nie gnije,  nie ma drzazg i jest odporny na starzenie. Stanowi idealną alternatywę dla drewna naturalnego.

STOLARKA WOŁOMIN S.A.
stolarka@stolarka.com.pl
pawilon 5, stoisko 18

Drzwi balkonowe PATIO
Stolarka Wołomin wprowadza do produkcji seryjnej unoszono – przesuwne drzwi balkonowe Patio. Dzięki nowemu okuciu przesuwnemu możliwe jest wykonanie skrzydeł o szerokości do 3235mm i wysokości do 2670 mm. Maksymalny ciężar skrzydła to 300 kg. Nowe okucie gwarantuje lekką prace skrzydeł. Dodatkowym atutem patia jest niski aluminiowy próg izolowany termicznie, wpuszczany w podłogę o łagodnym spadku na zewnątrz, który poprawia funkcjonalność wyrobu. W patio zastosowano szybę o współczynniku przenikania ciepła Us = 1,0 W/m2K. Unoszono – przesuwne drzwi balkonowe przeznaczone są głównie do domów jednorodzinnych oraz budynków o podwyższonym standardzie jako wyjście na taras lub do ogrodu.

Okna akustyczne LAZUR AQUSTIC ULTRA
Stolarka Wołomin jako pierwsza na rynku wprowadza do produkcji seryjnej okna LAZUR AQUSTIC i LAZUR AQUSTIC ULTRA o podwyższonych parametrach izolacji akustycznej na poziomie Rw okna 42 i 44 dB (potwierdzone badaniami Instytutu Techniki Budowlanej). Tak wysokie parametry techniczne pozwalają stosować okna LAZUR AQUSTIC ULTRA w budynkach o bardzo dużym natężeniu hałasu dochodzącego z zewnątrz jak odgłosy samolotów, pociągów czy samochodów. W oknie o konstrukcji jednoramowej systemu POLSTOL-68/22/01 zastosowano szybę o współczynniku przenikania ciepła Us=1,0 W/m²K, w konstrukcji skrzydła zaś dodatkową uszczelkę.

Drzwi fornirowane Verona
Kolekcja drzwi fornirowanych Verona to nowa oferta Stolarki Wołomin S.A. skierowana do klientów ceniących sobie elegancję i doskonałą jakość. Verona to oryginalne wykończenie za pomocą frezu, który nadaje płaszczyźnie drewna pełniejszego wymiaru. Różnorodne zastosowanie frezów daje każdemu możliwość wyboru wielu ciekawych rozwiązań, nawet w tym samym wnętrzu. Kolekcja ta idealnie współgra zarówno z wnętrzami klasycznymi jak i nowoczesnymi. Dostępne są dwa warianty: frezy w tonacji skrzydła lub kontrastowo z drewna wenge. Kolekcję Verona oferujemy w pełnym wyborze 14 fornirów. Wszystkie modele występują w systemie przylgowym z widocznymi zawiasami oraz bezprzylgowym z zawiasami ukrytymi w ościeżnicy.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz