/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek odkłada do wiosny inwestycję w Rosji

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2008-09-23


W zeszłym tygodniu spółka Barlinek - jeden z największych na świecie producentów podłóg drewnianych – poinformowała, że jednak nie rozpocznie obecnie budowy fabryki sklejki w Rosji za 400 mln zł, ze względu na zbyt duże zdaniem zarządu ryzyko inwestycyjne.

W ostatnich dniach spółka bacznie przyglądała się wydarzeniom ekonomicznym i gospodarczym, mającym miejsce w ostatnich dniach w Rosji, zweryfikowała także ponownie dostępne raporty oraz analizy. Na tej podstawie zadecydowała, że ryzyko inwestycyjne, związane z rozpoczęciem inwestycji jest bardzo duże. Zarząd Barlinka jest przekonany, że obecne symptomy nadchodzącego spowolnienia koniunktury na rynku rosyjskim mają charakter przejściowy i jak tylko warunki zewnętrzne przestaną stanowić ponadprzeciętne zagrożenie dla budowy oraz eksploatacji zakładu, firma podejmie realizację wstrzymanego projektu.

 

- Nasza decyzja o wstrzymaniu inwestycji wynika wyłącznie z przesłanek ekonomicznych. Nie napotkaliśmy na żadne utrudnienia w związku z projektem inwestycji - zapewnia Mariusz Gromek, przewodniczący rady nadzorczej spółki. Wprost przeciwnie, zetknęliśmy się wyłącznie z pomocą i życzliwością rosyjskich władz szczebla lokalnego.

 

Barlinek uważa, że obecne zawirowania na rosyjskim rynku mają charakter krótkookresowy, a Rosja pozostanie nadal bardzo atrakcyjnym obszarem inwestycji. Spółka wiąże z obecnością na tym rynku bardzo konkretne nadzieje. Europa Środkowa i Wschodnia jest dla Barlinka naturalnym rynkiem rozwoju. Po realizacji udanej inwestycji na Ukrainie celem Spółki stał się atrakcyjny rynek rosyjski. W miejscowości Czerepowiec kupiono ponad 30 ha terenu, na którym rozpoczęte zostały pierwsze prace ziemne. Dlatego spółka będzie monitorować makroekonomiczne otoczenie projektu, zwracając uwagę zwłaszcza na sektor budowlany. Wznowi działania w Rosji, jak tylko ryzyko nieosiągnięcia zakładanych parametrów zostanie zminimalizowane.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz