/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

IKEA w Bydgoszczy - blisko finału

Gazeta Pomorska

Autor: Anna Stasiewicz
Źródło: Gazeta Pomorska
Data: 2008-09-11


Bydgoszczanie mogą powoli przygotowywać do zakupów w sklepie IKEA. Szwedzka firma ma wkrótce dostać pozwolenie na budowę. Szwedzki koncern specjalizujący się w produkcji i sprzedaży mebli oraz artykułów dekoracyjnych chciałby otworzyć swój sklep w Bydgoszczy pod koniec przyszłego roku. I wszystko wskazuje na to, że mu się uda.

Karolina Horoszczak, rzecznik firmy IKEA informuje jedynie: - Procedury związane z pozwoleniem na budowę są w toku. Jak tylko będziemy mieli pozwolenie, będę mogła podać więcej szczegółów.


O tym, że w Bydgoszczy powstanie IKEA mówiło się już w 2002 roku. Firma kupiła ziemię po upadłym "Romecie";. W 2002 roku podpisała umowę z bydgoskim ratuszem. Jak przewidywał wtedy szwedzki koncern, sklep miał powstać na przełomie 2004 i 2005 roku. Mijały jednak miesiące, a na placu budowy nie wbito nawet łopaty. Pojawiły się nawet informacje, że szwedzki koncern chce się wycofać z Bydgoszczy. Na naszych łamach przedstawiciele firmy IKEA zaprzeczali jednak temu.

Jak nam wczoraj powiedział Maciej Grześkowiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy, obydwie strony, czyli miasto i IKEA, uzgadniają ostatnie sprawy dotyczące pozwolenia na budowę. - Sądzę, że nie ma przeszkód, by wkrótce potem mogłaby zacząć się budowa. Wszystko oczywiście będzie zależało od inwestora.

Wiceprezydent Grześkowiak uważa, że przyspieszenie negocjacji z firmą IKEA było możliwe dzięki dobrej pracy Zespołu Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości. - Dostaliśmy nawet oficjalne pismo od inwestora, w którym współpracę z zespołem oceniono wręcz jako modelową. Firma nie ukrywała, że sprawy, które się do tej pory ślimaczyły, udało się przyspieszyć i dzięki temu jesteśmy blisko finału - dodaje Maciej Grześkowiak.

Bydgoskie władze wiążą też z otwarciem marketu meblowego pewne nadzieje. - Liczymy, że po zakupy będą przyjeżdżać do nas mieszkańcy całego regiony i na przykład ci z Grudziądza, zamiast do sklepu IKEA w Gdańsku, przyjadą do nas - mówi wiceprezydent Grześkowiak.

Szwedzki koncern nie jest jedynym chętnym do inwestowania w Bydgoszczy. Inwestorzy z Hiszpanii chcieliby na przykład zbudować w naszym mieście parkingi wielopoziomowe. Są też chętni na postawienie nowoczesnych biurowców. - Wypada nam się tylko cieszyć, że Bydgoszcz jest cały czas w kręgu zainteresowania poważnych inwestorów - dodaje Maciej Grześkowiak.


Anna Stasiewicz

Wiadomość ze strony www.pomorska.pl
GP Media sp. z o.o. - Bydgoszcz
 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA