/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OCHRONA DREWNA

Na więźby i konstrukcje drewniane - Impregnat owadobójczy do drewna

E.C.H.O. Communications

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. Communications
Data: 2008-07-28


Z uwagi na łatwość obróbki drewno to jeden z najczęściej używanych materiałów w budownictwie. Ma jednak wadę. Jest nią podatność na niszczące działanie szkodników drewna – grzybów i owadów, które mogą poważnie naruszyć jego strukturę. Aby temu zapobiec należy odpowiednio zabezpieczyć materiał jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Odpowiednimi do tego środkami będą impregnat Tytan NW lub Tytan do więźby dachowej.

TYTAN Impregnat do drewna owadobojczyTYTAN Impregnat do drewna owadobojczyFot. Selena

Skoncentrowany na działaniu

Zdarza się, że drewno nie zostało właściwie zaimpregnowane i nasz dom uległ zmasowanemu atakowi szkodników żyjących w drewnie. Aby zaradzić takiej sytuacji firma Selena wprowadziła na rynek Tytan Impregnat owadobójczy do drewna. Ten głęboko penetrujący owadochronny i owadobójczy preparat ma za zadanie nie tylko chronić przed pojawieniem się owadów, ale też pozbyć się tych, które już tam się zadomowiły i od środka osłabiły konstrukcję drewnianą domu. Takich nieproszonych lokatorów należy bezwzględnie się pozbyć, gdyż zagnieżdżone w bielu drewna szkodniki całkowicie je niszczą, co grozi nawet zawaleniem się drewnianych konstrukcji.

Nowoczesna formuła preparatu to kombinacja trzech biocydów. Jednego o działaniu kontaktowym, który służy do szybkiego zwalczania owadów oraz dwóch o długotrwałym działaniu zwalczającym, które dodatkowo trwale zabezpieczają drewno przed powtórnym zarażeniem. Testy przeprowadzone przez niezależny instytut wykazały, że Tytan Impregnat owadobójczy jest środkiem o 100% skuteczności, działającym na wszystkie szkodniki drewna występujące w Europie, m.in. kołatki, spuszczele, korniki, borodzieje, miazgowce.

Nowy preparat linii Tytan Professional dostępny jest w postaci gotowej do użycia w poręcznych opakowaniach 0,45 l z atomizerem oraz kanistrach o pojemności 5 l, a także jako wysokowydajny koncentrat w opakowaniu 5 l, z którego po rozcieńczeniu wodą otrzymujemy 25 l impregnatu. Niewątpliwą zaletą preparatu jest jego niepalność, a co za tym idzie, możliwość bezpiecznego nanoszenia go poprzez natrysk.

 Nowy preparat firmy Selena to produkt, którego kompleksowe działanie, niezawodność i trwałość gwarantują, że skutecznie usuniemy szkodniki drewna z naszego domu.

Producent: Selena SA

ZASTOSOWANIE:

Więźby dachowe, bale , konstrukcje drewniane, podłogi, schody.

SPOSÓB UŻYCIA:

Koncentrat rozcieńczyć wodą 1:4 (z 1 l koncentratu uzyskuje się 5 l gotowego impregnatu). Stosować na drewno wolne od farb i lakierów. Nanosić przez 1-2-krotne malowanie lub natrysk. W grubych belkach można zwiększyć działanie przez nawiercenie co 30 cm otworów na głębokość 2/3 belki i wstrzyknięcie w nie preparatu. Drobne elementy można impregnować zanurzając je na 30 minut.

ZALECANE ZUŻYCIE:

Koncentrat

Gotowy roztwór

wydajność 5l koncentratu

40 g/m2

200 g/m2

125 m2

 

PRZECHOWYWANIE:

W temp. +5 do +30oC, w suchych, wentylowanych pomieszczeniach.

POZWOLENIA I CERTYFIKATY:

Aktualne pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym. Pozytywne wyniki testów skuteczności w zakresie likwidacji owadów i zapobiegania zgodnie z Europejskimi Normami EN-22 i EN-46.

 

 

REKLAMA

Środek na korniki


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA