DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Czarne chmury nad tartakiem

Gazeta Poznańska

Autor: MWE
Źródło: Gazeta Poznańska
Data: 2001-02-11


Spore kłopoty finansowe przeżywa tartak w Antoninie. Zdaniem szefa firmy Henryka Szczypskiego, dawno już rok nie zaczął się tak źle. Jego zdaniem, część winy ponoszą Lasy Państwowe, prowadząc niekorzystną politykę surowcową.

Antoniński tartak zatrudnia 34 osoby. Liczba ta systematycznie spada, ale do tej pory odchodziły głównie osoby w wieku emerytalnym. Nie wiadomo czy dalej będzie się to odbywało równie bezboleśnie, gdyż kondycja ekonomiczna firmy pogarsza się z każdym dniem.

- Lasy Państwowe traktują nas po macoszemu - mówi Henryk Szczypski. - Kupując od nich surowiec musimy płacić takie same ceny, jak drobne, rodzinne zakłady przetwórstwa drewna. Uważam, że powinno to być oparte na zdrowych zasadach rynkowych i większy odbiorca powinien korzystać z pewnych udogodnień. Wpływ na naszą sytuację ma też niekorzystna cena tarcicy i zastój na rynku.

if (typeof adserver_emissions == 'object' && adserver_emissions['Rectangle 300x250'] == true) { document.getElementById('adocean_adv_poliblmrej_top').style.visibility = "visible"; document.getElementById('adocean_adv_poliblmrej_bottom').style.visibility = "visible"; }

Prawdopodobnie wkrótce antoniński tartak zawiesi działalność. Załoga przeniesie się do Wydziału Produkcyjnego w Grabowie. To pozwoli na zmniejszenie kosztów. - Z chwilą większego ruchu na rynku zakład w Antoninie wznowi działalność. Trudno jednak przewidzieć kiedy to nastąpi - dodaje Henryk Szczypski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz