/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Kupujemy drzwi wewnętrzne – jak wybrać właściwy model?

Autor: inf. pras. (por. JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Data: 2008-06-26


Kompletne drzwi to nie tylko skrzydło drzwiowe, jak myśli wielu z nas, ale także odpowiednio dobrana ościeżnica i okucia. Dostępne na rynku skrzydła wewnętrzne różnią się rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane, budową, wymiarami i sposobem otwierania. Bogatą ofertę drzwi znajdziemy w ogólnopolskiej sieci salonów RuckZuck, która oferuje produkty marki Classen, jednego z najbardziej cenionych producentów wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Ale jak, spośród wielu ciekawych modeli, wybrać ten właściwy?

Drzwi Ariadna marki Classen dostępne w salonach RuckZuckDrzwi Ariadna marki Classen dostępne w salonach RuckZuckFot. Classen

Drzwi wewnętrzne muszą nie tylko współgrać z aranżacją pomieszczenia, w którym będą zamontowane, ale także być funkcjonalne. Ekspert radzi jak wybrać najbardziej odpowiedni model.

Kryteria wyboru
Najważniejsze jest dokładne wymierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi dostępne są w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm. Jeśli potrzebujemy znacznie szerszego modelu, możemy zakupić np. drzwi Malaga marki Classen w wersji dwuskrzydłowej, dostępne w salonach RuckZuck. Doskonale sprawdzą się one w pomieszczeniach pełniących funkcje reprezentacyjne, takich jak: salon, jadalnia, hol czy biuro.


Kolejnym krokiem jest wybór najbardziej odpowiedniego dla nas sposobu otwierania drzwi. Na rynku dostępne są drzwi uchylne, przesuwane, składane oraz harmonijkowe. Największą popularnością cieszą się drzwi uchylne, ale pamiętajmy, że przed ich zakupem należy ustalić, jakie skrzydło będzie najlepsze: prawe czy lewe.

- Decydując się na prawe lub lewe skrzydło należy uwzględnić aranżację pomieszczenia, w którym drzwi zostaną zamontowane. Konieczne jest pozostawienia wolnej przestrzeni na swobodne otwieranie drzwi. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ustawienie mebli, ale także na rozmieszczenie włączników światła – podpowiada Maciej Sporek, Menedżer Produktu w firmie Classen.

Drzwi lewe otwierają się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Kiedy stoimy naprzeciw drzwi lewych tak aby otwierały się w naszą stronę, zawiasy znajdują się po stronie lewej, a klamka po prawej. Drzwi prawe otwierają się przeciwnie wobec ruchu wskazówek zegara, zawiasy są po prawej a klamka po lewej stronie, kiedy otwieramy drzwi do siebie.

Drzwi wkomponowane w Twoje wnętrze
Ważnym kryterium wyboru odpowiedniego modelu skrzydła drzwiowego jest także jego wzornictwo.

- Szczególną popularnością cieszą się modele o prostej, eleganckiej formie, jak np. drzwi Tetyda marki Classen, dostępne w salonach RuckZuck. Kolekcja ta wyróżnia się aluminiowymi listwami ozdobnymi oraz zaokrąglonymi krawędziami o profilu R – mówi Maciej Sporek.

Istotne znaczenie ma kolor okleiny skrzydła drzwiowego oraz ilość przeszkleń. Drzwi pełne oraz z mniejszym przeszkleniem sprawdzą się z pewnością w takich pomieszczeniach, jak pralnia czy łazienka. Natomiast skrzydła z większymi przeszkleniami doskonale doświetlą ciemniejsze miejsca w mieszkaniu np. korytarz lub hol oraz nadadzą lekkości i elegancji salonowi czy jadalni.

Drzwi to element wykończenia wnętrz, który ma nam służyć przez wiele lat, dlatego warto dłużej zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu. Pamiętajmy, że skrzydła drzwiowe powinny nie tylko cieszyć nas swoim wyglądem, ale także funkcjonalnością.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Ocena rzeczoznawcy [1]

W artykule zawarto prawie wszystkie kryteria brane pod uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych. Jedynie nie uwzgledniono ważnej sprawy -wilgotności drewna jaka powinna być ( 10-12 % ), ponieważ często w badaniach technicznych okazuje się, że jest ona zawyżona i dlatego nastepują póżniej duże kłopoty. inż. Zbigniew Gęsiński-rzeczoznawca,biegły sądowy.

Zbigniew Gęsiński [8]Odpowiedz na ten komentarz2008-06-30 13:07:02

Zgłoś nadużycie

Nie napisano o wilgotności, bo w tej reklamie nie chodzi o drzwi drewniane - ...

wszystko płyta i papier

TheQ [36]Odpowiedz na ten komentarz2008-07-15 18:16:35

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA