/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

POLSKA IZBA GOSPODARCZA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO

PIGPD

Autor:
Źródło: PIGPD
Data: 2008-01-17


Izba powstała w 1994 roku, utworzona przez grupę firm działających w obrębie przemysłu tartacznego. Dziś zrzesza ponad 100 członków, z których większość to zakłady i przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i przerobem tarcicy. W swoim gronie ma też jednostki o innym charakterze - naukowe, producentów maszyn i narzędzi do drewna, biura projektów.

Potencjał zrzeszonych w Izbie przedsiębiorstw to produkcja ok. połowy wytwarzanej w Polsce tarcicy, z której poważna część jest poddawana dalszej obróbce poprzez suszenie, struganie, impregnację, przerób na fryzy i półfabrykaty. Wielu producentów wytwarza wyroby finalne - materiały na podłogi (lite i klejone), boazerie, stolarkę otworową, płyty klejone itp.

Przerobowi poddawane są praktycznie wszystkie dostępne w krajowej bazie surowcowej gatunki drewna. Wśród gatunków iglastych najpoważniejsze miejsce zajmuje sosna i świerk, a pośród liściastych - dąb i buk.

Zadaniem stojącym przed całą naszą branżą jest osiągnięcie międzynarodowej konkurencyjności polskiego przemysłu - tak potrzebnej w związku z przystąpieniem Polski do UE. Temu służy już istniejący (i wciąż rozbudowywany) system informacji rynkowej oraz wydawane przez Izbę czasopismo branżowe "Rynek Drzewny", program szkoleń dla kadry kierowniczej i szeregowych pracowników zakładów przemysłowych, wymiana doświadczeń pomiędzy członkami Izby, możliwa dzięki organizowanym wyjazdom, spotkaniom, konferencjom i naradom.

Warto też wspomnieć o programie działań promocyjnych na rzecz całej branży, z których korzystają nasi członkowie - służą temu m.in. nasza obecność na targach i wystawach oraz pośrednictwo w przekazywaniu ofert.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA