/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

W Sklejce powiało chłodem

www.piszanin.pl

Autor:
Źródło: www.piszanin.pl
Data: 2007-11-15


Przykrym zwyczajem polskiej demokracji jest zamieszanie tuż przed "zgaszeniem światła". Wczoraj w audycji Moniki Olejnik, jak i w Sejmie poruszano problem obsadzania stanowisk przez ustepujący PiS, który niechętnie oddaje władzę, a metody jakimi się kierują niektórzy działacze są skandaliczne.

<font color=gray>fot. www.piszanin.pl<font><font color=gray>fot. www.piszanin.pl<font>

Po co takie manewry tuż przed odejściem od władzy?
Jacek Mrozek, były (do wtorku) wicewojewoda, który bezskutecznie kandydował do Senatu RP, cudownym zrządzeniem losu został nowym członkiem rady nadzorczej. Kolejnym cudownym zrządzeniem losu dla Mrozka jest piątkowe zebranie w Warszawie w trybie nadzwyczajnym posiedzenia Rady Nadzorczej Sklejki Pisz SA.

Jacek Mrozek przyjechał do mojego prywatnego domu wraz z radcą prawnym we wtorek wieczorem - opowiada Sławomir Brzostowski, sekretarz Rady Nadzorczej "Sklejki" - oznajmił, że trzeba pilnie zająć się raportem audytora. Dziwne, że Mrozek znał mój adres prywatny, ale nie to mnie zaniepokoiło. Porządek obrad oznacza jedno: próbuje się tuż przed odejściem wprowadzić swoich ludzi do zarządu. Tak jak to było w maju, kiedy nie pozwoliliśmy na to po długich zmaganiach.

Oto porządek obrad, posiedzenia Rady Nadzorzcej Sklejki, które miało sie odbyć 16.11.2007 r. (piatek) o godz. 13:00, w siedzibie Ministerstwa Skarbu Państwa przy ul. Kruczej36/Wspólnej 6 w Warszawie.
1. Otwarcie posiedzenia
i sporzadzenie listy obencości
2. Przyjęcie porządku obrad
3. Zatwierdzenie protokołu z posiedzenia RN z dnia 05.10.2007
4. Omówienie raportu audytora zewnetrznego z badania
"Prawidlowości stosowanych przez Fabrykę Sklejka-Pisz procedur zakupów dóbr inwestycyjnych z ich weryfikacją pod kątem zgodności z prawem oraz zgodności z przyjętymi w obrocie gospodarczym zasadami dokonywania analogicznych zakupów"
5. Zmiany w składzie Zarządu (uchwały)
6. Ustalenie wysokości wynagrodzenia dla Prezesa Zarządu (uchwała)
7. Sprawy różne
8. Zamknięcie posiedzenia

Pracownicy Sklejki sa oburzeni sposobem prowadzenia obrad. O tym, że pan Mrozek jest w składzie RN dowiedzieliśmy sie dopiero z zaproszenia na RN, a informacja o tym fakcie wpłynęła fax-em do Spółki w dniu wczorajszym! Proporcje obsady RN według statutu powinny wynosić 3:2, (3 przedstawicieli z Ministerstwa i 2 naszych), Ministerstwo nie zachowało ich, proporcja wynosi 4:1 (tylko 1 nasz przedstawiciel), co oznacza, żezłamało przepisy statutu. Mamy opinię najlepszej Kancelarii Prawnej Sołtysińskiego, która mówi, że do RN powinna wejść następna osoba z listy kandydatów ze Sklejki.
Warto dodać, że Cały skład RN z Ministerstwa jest z PiS.

www.piszanin.pl

W Sklejce powiało chłodem (Zdjęcia: 2)

<font color=gray>fot. www.piszanin.pl<font>W Sklejce powiało chłodem

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz