DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fameg: Karuzela z prezesami

Dziennik Łódzki

Autor: Jacek Drożdż
Źródło: Dziennik Łódzki
Data: 2007-08-14


Nowym prezesem Zakładów Mebli Giętych Fameg sp. z o.o. w Radomsku został właśnie Andrzej Zamożny, dotychczasowy członek zarządu. Donat Kałuża, syndyk masy upadłościowej Famegu SA, był szefem firmy zaledwie przez tydzień. W ciągu dwóch miesięcy spółka miała już trzech prezesów.

Syndyk nie chciał z nami rozmawiać na ten temat. Prezesem był zaledwie kilka dni. Jak twierdził w piśmie do sądu gospodarczego, sprawowanie jednocześnie funkcji prezesa i syndyka ułatwiłoby mu kontrolę nad firmą i działanie dla jej dobra. Na pewno, jego zdaniem, nie mogło być mowy o kolizji interesów.

- Łączenia tych dwóch funkcji, prezesa firmy i syndyka, nie zabraniają żadne przepisy. Syndyk w tym przypadku kierował się jedynie dobrem spółki - potwierdza Agnieszka Leżańska, wiceprezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie.

Jednocześnie wiceprezes przyznaje, że do rezygnacji syndyka ze stanowiska doszło wskutek sugestii sądu.

Rada nadzorcza spółki zdecydowała w tej sytuacji, że nowym szefem Famegu sp. z o.o. będzie Andrzej Zamożny, wcześniej wiceprezes firmy. Drugim członkiem zarządu został Włodzimierz Owczarek. Z nowym prezesem nie udało się nam skontaktować, cały dzień spędził na naradach.

Do ostatniego konkursu na stanowisko prezesa zarządu Famegu sp. z o.o. przystąpiło siedmiu kandydatów. Jak udało nam się ustalić, pięciu z nich nie spełniło wymogów, jeden nie był w stanie wyjaśnić powstałych wątpliwości, a kandydat dopuszczony do rozmowy kwalifikacyjnej przepadł w ogniu pytań. Rada nadzorcza uznała w tej sytuacji, że najlepszym prezesem będzie syndyk Donat Kałuża.

Iwona Koczur, poprzednia prezes, zrezygnowała z funkcji w lipcu, po tym jak rada nadzorcza odmówiła podwyższenia jej pensji. W tym samym czasie i z tego samego powodu zrezygnował również Tomasz Niemiec, członek zarządu.

Fameg sp. z o. o. to ciągle największy pracodawca w regionie, zatrudniający około 1500 osób. Większość udziałów spółki należy do Famegu SA w upadłości.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz