DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Po upadku MMI w tarapaty wpadły małe zakłady

Gazeta Olsztyńska

Autor: Łukasz Pączkowski
Źródło: Gazeta Olsztyńska
Data: 2007-07-18


W Meblarskiej Spółdzielni Pracy w Nowym Mieście, jednej z największych firm, które współpracowały z zakładami MMI, do najbliższego poniedziałku została wstrzymana produkcja. Jeżeli mazurski gigant meblowy upadnie, oprócz 400 osób z MMI Interline pracę stracą także ludzie z MSP - pisze Gazeta Olsztyńska.

Nowomiejska fabryka mebli, po ogłoszeniu swojej upadłości, może pociągnąć na dno także inne większe lub mniejsze firmy i przedsiębiorstwa, których produkcja uzależniona była od MMI. 26 lipca w sądzie w Elblągu zapadnie decyzja o dalszym losie zakładu z Nowego Miasta.

70% swojej produkcji Meblarska Spółdzielnia Pracy w Nowym Mieście opierała na współpracy ze spółkami koncernu Schieder. - Prawdopodobnie po 23 lipca złożymy w sądzie wniosek o likwidację spółdzielni. Odbiorcami naszych produktów były właśnie zakłady MMI i to nie tylko z Nowego Miasta, ale także z Biskupca i Iławy. Nie wiem, czy jest jeszcze jakaś nadzieja - mówi Kazimierz Małek, prezes MSP.

Firma zatrudnia ponad 60 pracowników. Jeśli faktycznie ogłosi upadłość, wszyscy dostaną wypowiedzenia. Podobnie może być w przypadku wielu innych mniejszych przedsiębiorstw, które współpracowały z Mazurskimi Meblami. (...)"


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz