/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Artysta w ogrodzie

BOSCH

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: BOSCH
Data: 2007-06-10


Nożyce Isio firmy Bosch to światowa nowość do formowania roślin ozdobnych oraz pielęgnacji krawędzi trawników, ścieżek, rabat. Urządzenie zostało wyposażone w akumulator litowo-jonowy, jest lekkie i poręczne. Waży zaledwie 500 gramów – o połowę mniej niż standardowe urządzenia tego typu, wyposażone w akumulator NiCd.

<center><b><font color=darkcyan>Nożyce Isio firmy Bosch <br>do formowania krzewów<br> ozdobnych i oraz pielęgnacji <br>trawników&nbsp fot.:BOSCH</center></b></font><center><b><font color=darkcyan>Nożyce Isio firmy Bosch <br>do formowania krzewów<br> ozdobnych i oraz pielęgnacji <br>trawników&nbsp fot.:BOSCH</center></b></font>

Minęły już czasy, kiedy oryginalnie uformowane bukszpany można było podziwiać tylko w ogrodach pałacowych lub parkach. Poza tym krzew funkcjonował także w zwykłych ogrodach, ale wyłącznie jako oprawa grządek. Obecnie, w przydomowych ogrodach coraz częściej widuje się pięknie przystrzyżone bukszpany – w kształcie kuli, stożka, spirali czy wręcz bohaterów dziecięcych bajek. Takie „dzieła sztuki” nie muszą być wytworem wyobraźni tylko profesjonalnych ogrodników, lecz również ogrodnicy-hobbyści mogą niewielkim kosztem dać upust swojej kreatywności. Wystarczy mieć nożyce Isio do krzewów. Urządzenie jest lekkie (300g), poręczne i łatwe w obsłudze.

Cechą szczególną nożyc z ostrzem o długości 12 cm jest akumulator litowo-jonowy. Ta innowacyjna technologia ma wiele zalet. Duży stopień kumulacji energii wpływa na mniejsze wymiary i ciężar urządzenia. Akumulatory rozładowują się tylko w nieznacznym stopniu, nie występuje w nich efekt pamięci, co pozwala na ładowanie w dowolnej chwili, bez ryzyka obniżenia pojemności akumulatora.

Nożyce Isio czysto i precyzyjnie przycinają gałązki bukszpanu. Można nimi łatwo manewrować, nawet wtedy, gdy krzew rośnie w miejscu trudno dostępnym. Cięcie formujące krzewu staje się tym samym prawdziwą przyjemnością. W ofercie dostępne jest drugie ostrze, które umożliwia przycinanie trawy. Jednym ruchem ręki można wtedy zmienić nożyce do krzewów w nożyce do trawy. Dodatkowo dostępny drążek teleskopowy ułatwia przycinanie krawędzi trawnika, pielęgnację ścieżek, rabat. Każdą z wymienionych prac można wykonać szybko i bez wysiłku.

Po zakończeniu pracy użytkownik może umieścić narzędzie w praktycznej stacji ładującej. Czas działania akumulatora wynosi ok. 40 minut. Wystarczy to do przycięcia krawędzi trawnika na dwóch boiskach do piłki nożnej. Całkowicie pusty akumulator można szybko naładować. Już po dwóch i pół godzinie ładowania akumulator jest napełniony w 80 %. Dzięki nożycom Isio można cieszyć się wspaniałym ogrodem pełnym kunsztownie uformowanych krzewów, a jedynym ograniczeniem pozostaje fantazja użytkownika.

Kto nie chce zdawać się przy pracy na własne oko, może najpierw przygotować szablon. Do wykonania kształtu stożka wystarczą cztery, równej długości listewki, połączone ze sobą jednym końcem. Do bardziej skomplikowanych kształtów można użyć odpowiednio uformowanych siatek z drutu.

Artysta w ogrodzie (Zdjęcia: 2)

<center><b><font color=darkcyan>Nożyce Isio firmy Bosch <br>do formowania krzewów<br> ozdobnych i oraz pielęgnacji <br>trawników&nbsp fot.:BOSCH</center></b></font>Nożyce Isio czysto i precyzyjnie przycinają gałązki bukszpanu.

Liczba wyświetleń: 3903


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA