DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nieuchwytny sprawca wycina i truje drzewa

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-30


"Obcięte do połowy choinki, usychające drzewa, połamane krzewy. Taki obrazek można zobaczyć przed blokiem przy ulicy Dworcowej. To nie tyle skutek wandalizmu, ile konfliktu między samymi sąsiadami.

W wieżowcu mieszka sto dziewięćdziesiąt dziewięć rodzin, oprócz wspólnego miejsca zamieszkania łączy jeszcze jedno: wszyscy na własną rękę próbują znaleźć wandala, który zniszczył drzewa i krzewy rosnące w okolicach bloku. Wzajemnym oskarżeniom nie ma końca. Każdy z lokatorów ma swoje typy.
Konflikt zaczął się dwa lata temu, gdy wybrano nowy zarząd wspólnoty mieszkaniowej. Sąsiadów poróżniła osoba przewodniczącej. Jedni zarzucają szefowej wspólnoty niegospodarność, inni chwalą ją za to, co robi. Żadna z grup nie przewidziała chyba skutków konfliktu...
- Ten, kto niszczy drzewa, działa w złości - przyznaje Teresa Świderska, przewodnicząca wspólnoty. - Nie możemy znaleźć winnego, a to, co się dzieje, zaognia i tak złą już sytuację między lokatorami. Ci, którzy własnoręcznie sadzili drzewa, są oburzeni i bezradni. Nie brakuje, niestety, i takich, którzy wyraźnie cieszą się z tego, że ktoś powycinał drzewa pod budynkiem. - No i bardzo dobrze -mówią. - To nie miejsce na sadzenie drzew.
Tymczasem prawdziwy sprawca jest nieuchwytny. Wyciął około 18 drzew i krzewów, w tym wierzby, iglaków, lipy i gruszy. Te rośliny, które ocalały, podlewa szkodliwymi chemikaliami. W efekcie drzewa usychają. "

Ewa Zduńczuk/www.gazetaolsztynska.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz