DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Konkurs drwali w Puszczy Augustowskiej

Autor:
Źródło:
Data: 2006-12-21


W Puszczy Augustowskiej, 15 grudnia 2006 roku, odbył się „Konkurs drwali 2006”.
Organizatorami było Nadleśnictwo Głęboki Bród oraz ZUL-e z terenu nadleśnictwa. W zawodach brało udział 32 zawodników – pracowników zakładów usług leśnych.

Konkurs składał się z części teoretycznej i sprawnościowej. Wiedzę teoretyczną sprawdzono za pomocą testu składającego się z kilkunastu pytań. Konkurencje sprawnościowe: składania piły na czas, ścinki, okrzesywania i przerzynki drewna, przeprowadzono na przygotowanej powierzchni zrębowej. Nie było łatwo. Na drzewa konkursowe wybrano ponad 30-metrowej wysokości sosny, o średnicy 50-70 cm w miejscu cięcia. Palik, na które drzewo należało ściąć, był wbity w ziemię w odległości 15 m od pnia drzewa. Nad przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała specjalna komisja, oceniająca dokładność prac oraz zachowywanie przepisów BHP.
Drwale wykazali duże umiejętności praktyczne. Przygotowywanie piły do pracy najczęściej zajmowało poniżej 1 minuty. Wszystkie drzewa ścięte zostały zgodnie z założonym kierunkiem obalania. Pomimo zaangażowania w walkę o zwycięstwo, zawody przebiegły w koleżeńskiej i serdecznej atmosferze. Najlepszym drwalom wręczono nagrody rzeczowe, ufundowane przez Nadleśnictwo Głęboki Bród, oraz pamiątkowe dyplomy.

W konkursie zwyciężyli:

 • Dariusz Gołkowski
 • Tomasz Sewastynowicz
 • Dariusz Janczulewicz.

  Marek Taradejna
  Rzecznik prasowy RDLP w Białymstoku
  info: Lasy Państwowe


  JR


 •  
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz