DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Okupacja portu drzewnego w Barra do Riacho

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2006-12-15


Grupa około 150 Indian Guarani i Tupinikim od wtorku w ramach protestu okupuje port drzewny w Barra do Riacho, w stanie Espiritu Santo we wschodniej Brazylii, domagając się w ten sposób od władz przyspieszenia procesu przekazywania ziemi

Dodatkowe zamieszanie wywołali w środę miejscowi robotnicy, którzy rozpoczęli protest przeciw obecności Indian. Wcześniej - bez skutku - próbowali przekonać "okupantów" do opuszczenia zakładu.

Akcja robotników całkowicie sparaliżowała pracę tego portu, z którego eksportuje się około 90 proc. brazylijskiego drewna.

Indianie oświadczyli, że pozostaną na miejscu do czasu, gdy minister sprawiedliwości Marcio Thomaz Bastos zagwarantuje im poszerzenie rezerwatu, z którego pochodzą.
- Nie jesteśmy przeciwko robotnikom - oświadczył indiański wódz Wera Kwarai. - Chcemy jedynie naszej ziemi, by uratować naszą godność.

Brazylijska konstytucja zapewnia Indianom odzyskanie ziemi przodków, o ile udowodnią swoje roszczenia. Wcześniej wykazano, że 11 tysięcy hektarów terenów, na których działa główny udziałowiec portu w Barra do Riacho, należy właśnie do Guarani i Tupinikim.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz