DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Sukces restrukturyzacji

Autor:
Źródło:
Data: 2006-07-28


TRAS–INTUR S.A. UMACNIA POZYCJĘ NA RYNKU
Procesy naprawcze i upadłościowe są nieuniknione w gospodarce rynkowej.

Istnieją jednak sposoby ustrzeżenia się przed tego typu zjawiskami. Połączenie TRAS-TYCHY S.A. w Skawinie oraz INTUR-KFS Sp. z o.o. w Inowrocławiu w 2005 roku było konsekwencją restrukturyzacji dwóch spółek w tej samej branży.
(...)
Do marca 2006 roku zostały sfinalizowane najtrudniejsze problemy TRAS-Tychy S.A. Sprzedano zbędne nieruchomości po zlikwidowanej produkcji w Tychach i w Skawinie. Spłacono związane z tymi nieruchomościami zaległe kredyty w BPH i BOŚ. W bilansach na 31 marca oraz na 30 czerwca, ujawniły się efekty wysiłków. Kapitał własny spółki od połączenia zwiększył się o 7,7 mln złotych m.in. poprzez emisję nowych akcji.
Firma zmierza konsekwentnie do powiększenia kapitału własnego, jak również stara się o kredyt. Za okres pierwszego półrocza 2006 roku uzyskała obroty ze sprzedaży na poziomie ponad 26 mln, w tym 70 % ze sprzedaży „zagranicznej” – z dodatnim wynikiem finansowym. - Wszystkie podejmowane działania są ukierunkowane na odzyskanie przez spółkę opinii wiarygodnego partnera gospodarczego, zmierzają do poprawienia pozycji rynkowej, finansowej oraz wzrostu wartości firmy wyrażonej wzrostem kursu akcji - mówi prezes Mazur. TRAS-INTUR S.A. specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wysokiej klasy wyrobów stolarki budowlanej z tworzyw sztucznych, z drewna oraz z aluminium. Współpracuje m.in. z firmami TROCAL, REYNAERS, SCHÜCO i PONZIO. Spółka jest również producentem europalet, z możliwością wytworzenia 360 tysięcy sztuk palet rocznie.
(...)
- Dostarczamy wyroby i świadczymy usługi na najwyższym europejskim poziomie – dodaje prezes. Podkreśla to certyfikat ISO 9001 wydany przez TÜV Management Servis w Monachium, który czyni politykę jakości naczelną zasadą działania firmy.

Beata Kowalska
więcej: GAZETA PRAWNA NR 146 (1764)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz