DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Leśnicy grożą blokadami dróg

Autor:
Źródło:
Data: 2006-06-15


Przeciw obniżeniu o 10 proc. środków na pensje dla leśników w parkach narodowych protestuje Związek Leśników Polskich Parków Narodowych.

Szef ZLPPN Piotr Kozłowski skierował w tej sprawie list do prezydenta Kaczyńskiego. Jeśli leśnicy nie otrzymają odpowiedzi do 20 czerwca, to rozpoczną protesty.
"Będzie to ostre wystąpienie. Nie wykluczamy nawet blokady dróg, prowadzących do miejsc atrakcyjnych turystycznie. Taka akcja będzie uciążliwa dla społeczeństwa" - powiedział PAP w poniedziałek przewodniczący Związku Leśników Polskich Parków Narodowych Piotr Kozłowski. Pracowników parków narodowych zbulwersowała decyzja minister finansów Zyty Gilowskiej, zalecająca obniżenie od 2007 r. wydatków na wynagrodzenia dla pracowników administracji rządowej o 10 proc. Decyzja dotyczy m.in. pracowników ministerstw, inspektoratów ochrony środowiska i weterynarii.

Jak poinformował PAP Kozłowski, pracownicy parków narodowych czasami zarabiają dwukrotnie mniej, niż leśnicy zatrudnieni przez Lasy Państwowe na analogicznych stanowiskach. Redukcja funduszy na ten pencje będzie - według Kozłowskiego - oznaczała poważną redukcję personelu parków, co zagrozi zasobom przyrodniczym w Polsce.
"Oczekiwalibyśmy od naszego ministra wsparcia, a nie zawiadamiania nas oficjalnie o kolejnym obniżeniu nakładów na polską przyrodę. Nasz problem polega chyba na tym, że nie jesteśmy tak silni jak lekarze. Być może na tych kilku tysiącach ludzi zatrudnionych w parkach rząd chce oszczędzić na podwyżki dla lekarzy" - tłumaczył Kozłowski.
Dodał, że w tej sytuacji nie liczą już na zrozumienie rządu i poparcie ministra środowiska i dlatego postanowili zwrócić się do prezydenta, aby wystąpił w ich obronie, podobnie jak zabrał głos w sprawie ulg podatkowych dla naukowców.

PAP, tm
info: onet.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz