DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Biadki walczą o pieniądze

Gazeta.pl

Autor: pp
Źródło: Gazeta.pl
Data: 2005-12-21


Jesteśmy zaniepokojeni brakiem klarownego programu naprawczego dla naszej firmy - piszą związkowcy z Fabryki Parkietów Biadki. I proszą głównego udziałowca - Agencję Rozwoju Przemysłu - o pomoc finansową

Fabryka w Biadkach (gmina Krotoszyn) do maja 2004 r. należała do Witaru. Po wydzieleniu się spółka miała 1,5 mln zł zaległości wobec gminy i państwa, a na koncie jedynie 31 tys. zł.

Wcale nie oznacza to, że kłopoty firmy zatrudniającej 360 osób się skończyły. Jak zaznacza prezes firmy Ewa Perlińska, obniżki kursu euro i jednoczesne podwyżki cen drewna, energii i paliw spowodowały, że firma znowu zaczyna mieć problemy. - 70 proc. naszej produkcji idzie na eksport. Dlatego tylko zmiana kursu euro z ok. 5 zł w 2003 do ok. 3,80 zł w tym roku przynosi ok. 300 tys. zł strat - tłumaczy Perlińska.

Zaniepokojone sytuacją są też związki zawodowe. Jak tłumaczy Emilia Cybińska, szefowa zakładowej "Solidarności", przedstawiciele organizacji pytali Radę nadzorczą o plan restrukturyzacji firmy. - Jesteśmy zaniepokojeni brakiem programu naprawczego ze strony głównych udziałowców i chcieliśmy uzyskać informacje, czy zamierzają oni zrobić cokolwiek dla ratowania zakładu - mówi Cybińska. - Dowiedzieliśmy się jedynie, że zanim zaczniemy starać się o jakąkolwiek pomoc, zarząd musi opracować plan naprawczy - dodaje.

Prezes Perlińska zapewnia, że taki plan istnieje i kilka dni temu został zawieziony do Agencji Rozwoju Przemysłu. - Jego główne założenia to uzyskanie od ARP 3,5 mln zł na inwestycje i drugie tyle kredytu obrotowego oraz poręczeń kredytu obrotowego, który już posiadamy - tłumaczy. - Plan nie przewiduje radykalnego zmniejszenia zatrudnienia - uspokaja Perlińska.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz