DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Fakro: Prawdziwą różnicę tworzą ludzie

Gazeta Prawna

Autor: Michał Czyczyło
Źródło: Gazeta Prawna
Data: 2005-11-30


Firma FAKRO powstała w 1991 roku. Obecnie jej udział w światowym rynku okien dachowych sięga 17 proc., a zatem co piąte sprzedawane na świecie okno dachowe pochodzi z Nowego Sącza. Pod własną marką firma eksportuje 70 procent produkcji, która trafia do 40 krajów. Zatrudniając ponad 2200 osób, firma FAKRO obecnie jest także największym pracodawcą w Nowym Sączu i odgrywa trudną do przecenienia rolę na lokalnym rynku pracy.

Dynamika zatrudnienia jest odzwierciedleniem prężnego rozwoju firmy. Tylko w ciągu minionego roku powstało 500 nowych miejsc pracy. Stały rozwój FAKRO stworzył też możliwość zatrudnienia kilkuset osób w kilku powiązanych kooperacyjnie firmach. Na sukces składa się przemyślana i konsekwentnie budowana strategia, ale nie tylko. Nie mniej znaczącą rolę odgrywają ludzie, którzy ze swoimi kwalifikacjami, pomysłami i zaangażowaniem stanowią największy kapitał firmy. Jak twierdzi Prezes Ryszard Florek: – Dzisiejsze firmy stają się coraz bardziej podobne jeśli chodzi o produkty i technologie. Prawdziwą różnicę tworzą ludzie. Co roku dokładnie identyfikujemy i analizujemy potrzeby szkoleniowe naszych pracowników, tak by były one zgodne z założeniami polityki personalnej oraz strategią rozwoju.

FAKRO stara się stworzyć swoim pracownikom przyjazne i nastawione na osiąganie sukcesów środowisko pracy, ponieważ przyszłość firmy zależy od profesjonalnych, dobrze przygotowanych i silnie zmotywowanych ludzi. Firma oferuje szeroki wachlarz świadczeń pozapłacowych, partycypując m.in. w kosztach kursów językowych, studiów magisterskich i podyplomowych. Udziela bezzwrotnych zapomóg losowych i pożyczek oraz finansuje działalność rekreacyjną. Pracownicy mają bezpośredni kontakt z Zarządem poprzez liczne spotkania, coroczne ankiety, skrzynkę pytań, czy gazetkę zakładową. Warto podkreślić, że w firmie możliwość rozwoju zawodowego znajdują ludzie młodzi - 50% zatrudnianych osób to absolwenci szkół wyższych, dla których praca ta jest początkiem kariery. Głównie dla nich, aby ułatwić im pierwsze zawodowe szlify, został stworzony specjalny Program Adaptacji Nowego Pracownika. Organizowane są również liczne praktyki studenckie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz