DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Były dyrektor Lasów Państwowych na ławie oskarżonych

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-22


Premier wyjaśnia kolejne oskarżenia
Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że w ciągu dnia spotka się z ministrem środowiska Janem Szyszko, by porozmawiać z nim o sprawie szefa jego gabinetu Konrada Tomaszewskiego, oskarżonego w dwóch sprawach karnych.

W rozmowie w Radiu Zet Premier podkreślił, że w Prawie i Sprawiedliwości "standardy postępowania w takich sprawach postawiono bardzo wysoko, dużo wyżej niż w innych partiach politycznych".

Zdaniem premiera, Tomaszewski oddając się do dyspozycji ministra "zachował się bardzo dobrze". Tak powinno się to odbywać - ocenił.
W poniedziałek "Gazeta Wyborcza" napisała, że Tomaszewski zasiada na ławie oskarżonych w dwóch sprawach karnych. Obydwie są związane z pełnioną przez niego za AWS funkcją dyrektora Lasów Państwowych. Po artykule Tomaszewski oddał się do dyspozycji ministra. Przełożony go nie zwolnił, bo "podtrzymuje swoje zaufanie do szefa gabinetu politycznego i oczekuje na orzeczenie sądu".

W skierowanym do "GW" oświadczeniu minister Szyszko wyjaśnił: "Do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sądowego, podobnie jak każdą osobę bez orzeczenia wyroku, również i pana Konrada Tomaszewskiego będę traktował jako osobę niewinną".

info. wp.pl (PAP)


Informacja Rzecznika Prasowego Ministerstwia Środowiska

OŚWIADCZENIE


Minister Środowiska, prof. Jan Szyszko oświadcza, iż sprawy toczące się w sądach w Trójmieście i Warszawie, dotyczące szefa gabinetu politycznego MŚ i poruszone w artykule pt. "Oskarżony leśnik u boku ministra z PiS", który ukazał się w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej", są od lat doskonale znane i nie mają wpływu na wysoką ocenę kompetencji podległego mu urzędnika.

Pomimo oddania się w dniu 21 listopada 2005 roku p. Konrada Tomaszewskiego do dyspozycji Ministra, pan minister Jan Szyszko podtrzymuje swoje zaufanie do szefa gabinetu politycznego i oczekuje na orzeczenie Sądu.

Minister Jan Szyszko oświadcza również, że do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sądowego - podobnie jak każdą osobę bez orzeczenia wyroku - również i Pana Konrada Tomaszewskiego będzie traktował jako osobę niewinną.

(-) Michał Nurzyński
Dyrektor Biura Edukacji Ekologicznej
i Komunikacji Społecznej w Ministerstwie Środowiska


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz