DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Korekta prognozy Pagedu

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-15


Zarząd Paged SA skorygował prognozę wyników finansowych dla Grupy Kapitałowej Paged SA na rok 2005.

Na podstawie danych finansowych za trzy kwartały 2005r. oraz na podstawie przewidywań spółek zależnych od Paged SA, zarząd spółki ocenia, iż podana wcześniej prognoza nie zostanie zrealizowana w pozycji przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów oraz zysku ze sprzedaży.

Zdaniem zarządu Pagedu jest to wynik utrzymywania się niekorzystnych dla eksporterów kursów walut oraz uzyskiwaniem niższych od zakładanych przychodów w segmencie handlowym związanym z rynkiem krajowym.

Spółka zależna - Paged Handel SA przyjęła zbyt optymistyczne założenia w zakresie przychodów, oparte na funkcjonowaniu większej liczby składów handlowych. Okazało się jednak, że z uwagi na dużą konkurencję w tym obszarze działalności oraz z uwagi na niską rentowność należało ograniczyć ilość składów handlowych.

Według zaktualizowanej prognozy przychody ze sprzedaży wyniosą w b.r. 310 mln zł (według poprzednich przewidywań ponad 344 mln zł), zysk z działalności operacyjnej 22,4 mln zł (było 26,4 mln zł), a zysk netto 18,2 mln zł.

Główne przyczyny korekty to:
niekorzystne warunki makroekonomicze (kursy walut)
wystąpienie dodatkowych formalności związanych z uzyskaniem odpowiednich zezwoleń przez spółkę zależną - Paged Karpaty Ltd z siedzibą na Ukrainie - co spowodowało przesunięcie uruchomienia produkcji (pierwotnie planowanego na koniec III kw. b.r.).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz