DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Barlineckie okleiny jadą na Wschód

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2005-10-20


W dniach 5-9 października, odbyły się w Kijowie największe na Ukrainie targi mebli i akcesoriów meblarskich – "Kijów Expo Meble 2005". Firma Barlinek S.A., jako jedyny wystawca z Polski, prezentowała na nich szeroki wybór oklein.

Kijowskie targi mebli to najbardziej prestiżowe wydarzenie tego typu u naszych wschodnich sąsiadów. Ich ósma edycja ściągnęła ponad 380 wystawców z Ukrainy, ale także m.in.: z Rosji, Czech, Włoch, Turcji, Słowacji, Chin i Polski. Cała ekspozycja zajęła ponad 15 tys. m kw., a zwiedziło ją 24 tys. gości z Ukrainy, a także innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Firma Barlinek S.A. zaprezentowała bogaty asortyment oklein do produkcji mebli i akcesoriów meblarskich. Stoisko wyróżniało się ciekawą ekspozycją. W ciągu kilku dni targów odwiedziło je kilkaset osób. Podobnie jak w Polsce, ukraińscy kontrahenci byli przede wszystkim zainteresowani okleinami z gatunków europejskich, w tym głównie z dębu. Dzieje się tak dlatego, iż rodzimi producenci nie są w stanie zapewnić ciągłości dostaw dla szybko rosnącego przemysłu meblarskiego, pomimo że ich produkcja to w 50% okleina dębowa, a w pozostałej części jesion i buk. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również okleiny egzotyczne oferowane przez Barlinek, których praktycznie brak w ofercie ukraińskich producentów mebli i akcesoriów meblarskich.

"Kijowskie targi stanowią doskonałą okazję do prezentacji oferty na nowym, dynamicznie rozwijającym się rynku." – mówi Artur Gmyz, Dyrektor Sprzedaży Oklein w Barlinek S.A. "Ukraińscy producenci rzadko mogą zaoferować produkt o najwyższej jakości i takiej dywersyfikacji jaką ma Barlinek. Na targach w Kijowie przeprowadziliśmy ponad 150 rozmów handlowych. Nawiązaliśmy bardzo cenne kontakty z producentami mebli z Ukrainy, ale także Mołdawii i Białorusi. Nasi wschodni sąsiedzi to dla nas ciągle nowy, ale bardzo obiecujący rynek, w który na pewno warto inwestować".

Ukraina, której liczba ludności sięga blisko 48 milionów, jest uznawana za jeden z najbardziej obiecujących rynków europejskich. Barlinek S.A. planuje w najbliższym roku znacznie rozszerzyć eksport oklein na Wschód (Rosja, Ukraina, Białoruś), który w sprzedaży ogółem ma przekroczyć 15%.

Targi "Kijów Expo Meble 2005" to nie jedyna impreza tego typu, na którym firma promuje swoje wyroby. W maju Barlinek S.A. był obecny na targach mebli w Moskwie, natomiast jeszcze w październiku b.r. będzie prezentował okleiny na narodowych targach meblarskich w Mińsku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz