DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Moskwa spowita smogiem

Autor:
Źródło:
Data: 2005-10-10


Od piątku 7 października na terytorium całego Obwodu Moskiewskiego ogłoszono stan podwyższonej gotowości w związku z zagrożeniem pożarowym związanym z płonącymi torfowiskami. W związku z możliwością rozprzestrzenienia się ognia, milicjanci i służby leśne nie wpuszczają do lasów samochodów ani pieszych.

Złamanie zakazu wstępu na tereny zagrożone pożarem grozi karą 100.00 rubli. Jak informuje R.I.A „Nowosti”, powołując się na wypowiedź gubernatora obwodu moskiewskiego, najtrudniejsza sytuacja jest na wschodzie obwodu. Tu bezpieczeństwa pilnuje 20 jednostek straży, których zadaniem jest ciągłe dostarczanie zapasów wody do zagrożonych miejsc. Oprócz jednostek naziemnych w akcji uczestniczy samolot i dwa śmigłowce. W pogotowiu są 32 jednostki przystosowane do tłumienia ognia w pobliżu szlaków kolejowych. W samym rejonie podmoskiewskim, na powierzchni 40 hektarów zlokalizowano 22 miejsca, w których płoną torfowiska. W akcji bierze udział prawie 2.500 ludzi.

Floors - pakiety, podłogi

Szefowie Obwodu Moskiewskiego nakazali wzmocnienie patroli służb drogowych na głównych drogach dojazdowych do stolicy ze względu na zagrożenie jakie stwarza dym z płonących torfowisk, który pomieszany z mgłą mocno ogranicza widoczność. Na trasie do Mińska widoczność nie przekracza 50m a samochody poruszają się z maksymalną prędkością 40 km/h. Taka sama sytuacja panuje na pozostałych drogach tego obwodu. Mimo sporych utrudnień lotniska "Domodedowo", "Wnukowo" i "Szeremetiewo" pracują normalnie.

info: LASYPOLSKIE.PL


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz