DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Wyprzedzają koniunkturę - Interprint Polska

Rzeczpospolita

Autor: M.C.
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2004-10-13


Interprint Polska to spółka córka niemieckiej Interprint GmbH & CO. KG, wchodząca w skład koncernu Wrede Industrie Holding. Interprint Polska zajmuje się drukiem papierowych oklein meblowych, które wykorzystywane są w przemyśle meblarskim, drzewnym, do produkcji paneli podłogowych i ściennych oraz jako elementy wyposażenia wnętrz.

W fabryce w Ozorkowie znajduje się system koloryzacji komputerowej, pozwalający na szybkie reagowanie na potrzeby klientów. Umożliwia on tworzenie wzorów, ich struktury i barw.

Interprint Polska co roku zwiększa przychody i zyski o kilkadziesiąt procent. Sprzedaż wzrosła z 49,1 mln zł w 2000 r. do 108,9 mln zł w 2003 r. W tym czasie zyski wzrosły z 4,6 mln zł do 13,7 mln zł. Spółka produkuje wyroby głównie dla krajowych producentów mebli. Niezła koniunktura spowodowana jest korzystnym, wysokim kursem euro do złotego. - Inwestujemy w zwiększenie mocy produkcyjnych na początku wzrostu koniunktury. Nie czekamy, aż klienci przyjdą do nas z zamówieniami, staramy się przewidzieć, kiedy i ile towaru będą potrzebowali - tłumaczy strategię firmy jej prezes Bernhard Lukaszczyk.

Spółka zdecydowała o uruchomieniu kolejnej linii produkcyjnej w przyszłym roku. - Zdajemy sobie sprawę, że może ona nie być od razu w pełni wykorzystana, jednak liczymy na to, że po jakimś czasie dzięki niej zwiększymy sprzedaż - wyjaśnia prezes Interprintu.

Kolejny sposób na zwiększenie produkcji, to - zdaniem Bernharda Lukaszczyka - elastyczna organizacja pracy. - Teraz pracujemy na trzy zmiany, ale firma jest przygotowana, jeśli będzie taka potrzeba, na produkcję w systemie czterozmianowym - mówi prezes.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz