DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Barlinek sprzedany na pniu

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-15


Z każdych 100 zamówionych akcji Barlinka drobni inwestorzy dostaną zaledwie trzynaście sztuk. Publiczna oferta akcji największego w kraju producenta paneli podłogowych zakończyła się więc sukcesem.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami ogromne zainteresowanie walorami spółki zaowocowało wysoką, bo aż 87-proc. redukcją zapisów w transzy inwestorów indywidualnych. Oznacza to, że z każdych 100 zamówionych akcji drobni gracze otrzymają zaledwie trzynaście sztuk. Zdaniem Pawła Wrony, prezesa zarządu Barlinka, dzięki funduszom pozyskanym z emisji walorów, firma będzie mogła kontynuować ekspansję na rynkach zagranicznych.

Planujemy budowę kolejnego zakładu produkcyjnego, co w dłuższym terminie korzystnie wpłynie na osiągane przez nas rezultaty finansowe – podkreśla Paweł Wrona. Według Andrzeja Szymańskigo, analityka Domu Maklerskiego BZ WBK, już w tym roku zysk netto spółki może się zamknąć kwotą 30,9 mln zł przy sprzedaży rzędu 308,3 mln zł.

W ciągu najbliższych dwóch lat, a więc już po uruchomieniu dwóch nowych zakładów, Barlinek może stać się trzecim co do wielkości producentem desek podłogowych w Europie – uważa Andrzej Szymański. Jego zdaniem, szczególnie interesująco wyglądają perspektywy dalszego rozwoju spółki na rynku wschodnim. Chodzi tutaj o Rosję i Ukrainę – kraje z 30-50-proc. rocznym wzrostem sprzedaży desek. Łatwo dostępne i tanie drewno, przy zdecydowanie wyższych niż w Polsce cenach produktu finalnego otwierają ogromne perspektywy przed Barlinkiem – dodaje analityk DM BZ WBK.

Krzysztof Pączkowski - Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 180 (1545)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz