DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nawałnice w RDLP Poznań

Lasy Państwowe

Autor: Tomasz Markiewicz, Artur Woźniczak
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2005-08-04


Wśród 25 nadleśnictw położonych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, Nadleśnictwo Góra Śląska jest najbardziej doświadczonym przez żywioły.

I tym razem gwałtowne burze, jakie w ostatnich dniach przetoczyły się przez nasz kraj, nie oszczędziły lasów tego nadleśnictwa. Przeszły tam dwie nawałnice. Pierwsza 28 lipca 2005 ok. godz. 18-tej powaliła 5 000 m3 drewna, druga - dzień później zniszczyła ok. 1 500 m3. Najbardziej ucierpiały leśnictwa: Łękanów, Zawieścice i Bartków (powyżej 1 000 m3 złomów, wywrotów w każdym z nich). Są to dane wstępne, nie wykluczone, że powyższa liczba wzrośnie.

Podkreślmy, że lasy tego Nadleśnictwa są szczególnie nękane przez żywioły. W 1997 roku pamiętna powódź zalała tutaj ponad 3 000 hektarów lasów sąsiadujących z Odrą i Baryczą. W wyniku szkód powodziowych zaczęły zamierać drzewostany i usunąć trzeba było ponad 60 000 m3 drewna. W 2002 roku przez ten teren przetoczyły się dwie nawałnice, które powaliły i połamały łącznie 80 000 m 3 drewna, czyli mniej więcej tyle, ile pozyskuje przeciętne nadleśnictwo przez cały rok!


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz