DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Politycy do psychiatry...

Autor:
Źródło:
Data: 2005-07-13


Po raz pierwszy w Polsce zostanie przeprowadzona selekcja psychiatryczna kandydatów na posłów i senatorów. Taki wymóg stawia swoim kandydatom partia Inicjatywa dla Polski.

Jak informuje "Życie Warszawy", decyzję o tym, że na listach ugrupowania kierowanego przez byłą minister Aldonę Kamelę-Sowińską będą mogły się znaleźć wyłącznie osoby zdrowe psychicznie, podjęła rada naczelna tej partii.

"Obserwowaliśmy to, co dzieje się w naszym Sejmie. Dlatego zamierzamy wprowadzić do nowego parlamentu wyłącznie osoby całkowicie poczytalne", powiedział "Życiu Warszawy" Remigiusz Witkowski, członek rady naczelnej i szef partii na Mazowszu.

Inicjatywa dla Polski nie wierzy przy tym psychiatrom. Specjalne lekarskie zaświadczenie nie będzie honorowane. "Dla nikogo nie jest tajemnicą, że jak nie jeden lekarz, to drugi wyda takie zaświadczenie, jeśli się go za to odpowiednio wynagrodzi, tłumaczy Witkowski. Dlatego wszyscy kandydaci na posłów i senatorów, nawet jeśli przedstawią zaświadczenie psychiatryczne, będą musieli napisać specjalne oświadczenie, w którym stwierdzą, że są zdrowi psychicznie. Oświadczenia nie będą weryfikowane".

Ugrupowania znajdujące się w Sejmie nie zamierzają żądać od swoich członków zaświadczeń o zdrowiu psychicznym. Przedstawiciele niektórych, jak na przykład Samoobrony, nie kryją zresztą, że pomysł IdP ich oburza.

PAP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz