DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Sejm przykleja do foteli

Rzeczpospolita

Autor: Marcin Czekański
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2005-07-05


Posłowie kończą prace nad ustawami, które pozbawią zwycięzców wyborów wpływu na obsadę kluczowych stanowisk i wyłączą spod ich kontroli całe obszary administracji i gospodarki

(...)

Wieczny monopol na drewno

Świetne schronienie znalazł sobie związany z SLD dyrektor Lasów Państwowych Bogdan Dawidziuk (tu autorowi wkradł się błąd - dyrektor ma na imię Janusz. przyp. DREWNO.PL). Wyborów na pewno nie przetrwa, bo za pierwszych rządów SLD pozwolił zbudować za pieniądze Lasów luksusowe osiedle dla działaczy Sojuszu. Zaprzyjaźnieni posłowie, m.in. Stanisław Żelichowski, którego kolega osiedle budował, ruszyli z pomocą. Napisali nowelę ustawy o lasach, która ma stworzyć z Biura Urządzania Lasów, gdzie Dawidziuk już raz przeczekał rządy prawicy, wiecznie istniejący i niezależny od rządu podmiot.

Z 13 milionami zł na koncie i praktycznie monopolem na swoje usługi biuro ma kluczowe znaczenie na wartym 4 mld zł rynku drewna. Na podstawie jego prac Lasy decydują, co i gdzie wycinać. Potem dopiero drewno trafia na rynek.

W środę, w czasie czytania sprawozdania Komisji o projekcie na galerii gości w Sejmie nie było nikogo oprócz pięćdziesięciu wysokich rangą leśników.

(...)

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz